5. Sınıf Fen ve Teknoloji

5. Sınıf Fen ve Teknoloji

Editör Puanı: 3/5
3

54 Kullanıcı: 4.2/5

4.2

Konu Anlatımlı Dersler

Son güncelleme 10 yıl önce
İlköğretim 5.sınıf programına göre hazırlanmıştır. Bir yılın tüm ders programını içerir. Bu yazılım; derslerdeki başarıyı artırır, Fen ve Teknoloji dersini sevdirir.

Programın İçeriği; Konu Anlatımı, Bilgi, Etkinlikler, Laboratuvar, Kütüphane, Kavram Haritası, Testler ve İnternet Bağlantısından oluşur.

Konu anlatımı, konuya ait kısa bir animasyonun ardından çeşitli sorular sorulur. Bilgi, içerik yazı, ses ve animasyonlarla zenginleştirerek, en anlaşılır biçimde aktarılmıştır. Etkinlikler içinde oyunlar, albümler, okuma parçaları, etkinlikler bölümü içinde bulunmaktadır. Bu bölümde bilginizi ve kültürünüzü geliştirecek ve eğleneceksiniz. Kütüphane bölümünde konularla ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Laboratuvar bölümünde, deneyler ve canlandırmalar yer almaktadır. Öğrenciler görüntülerle ilgili kilit sorular sayesinde her gün karşılaşılan ama belki fark edilmeyen fen ve teknoloji kavramlarını sorgulayacaklar. Testler bölümünde, her ünitede ön test ve son test bulunmaktadır. Kavram Haritası bölümünde, bağlantılardan yola çıkarak, kavram ilişkilerini sorgulayaran öğrenciler, kavramları zihinlerine kolaylıkla yerleştirecekler.

Ünite başlıkları :

Vücudumuz Bilmecesini Çözelim
Maddenin Değişimi ve Tanınması
Kuvvet ve Hareket
Yaşamımızdaki Elektrik
Dünya, Güneş ve Ay
Canlılar Dünyasını Gezelim
Işık ve Ses 

5. Sınıf Fen ve Teknoloji için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda 5. Sınıf Fen ve Teknoloji crack, 5. Sınıf Fen ve Teknoloji serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
11 / 67,843
İşletim Sistemi:
Windows (Tümü)

Ders Araçları Popülerleri

 1. Supper Zill
  Supper ZillOkullar İçin Zil Programı
 2. Math Editor
  Math EditorMatematiksel Denklem Hazırlama Programı
 3. 6. Sınıf Fen ve Teknoloji
  6. Sınıf Fen ve TeknolojiKonu Anlatımlı Dersler
 4. 7. Sınıf Fen ve Teknoloji
 5. Açık Soru Bank