Math Editor

Math Editor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 21,618
  • DOSYA BOYUTU 1.23 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Kashif Imran

Math Editor, matematiksel denklemler oluşturabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz ücretsiz bir programdır.

Math Editor, kullanıcıların sunumları veya tezleri için oldukça kolay ve hızlı bir şekilde matematiksel denklemler hazırlamasına olanak sağlayan ücretsiz bir programdır. Özellikle sınav soruları hazırlayacak olan öğretmenler ve tez yazan öğrenciler için oldukça ideal bir çözüm sunan programın kullanımı gerçekten çok kolaydır.

Uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız sembollerin ve işaretlerin yerlerine alışmak biraz zaman alabilmektedir ama alıştıktan sonra kullanımı oldukça kolaydır ve ekstra bir bilgi birikimi gerektirmez. Oldukça sade ve temiz bir kullanıcı arayüzüne sahip olan program ile tek yapmanız gereken şey ihtiyacınız olan sembollere tıklamak ve ilgili yerlere istediğiniz sayıları yerleştirmektir.

Parantezler, yunan sembolleri, karekökler, integraller, matrisler ve daha birçok matematiksel denklemi hazırlamak için gerekli olan sembol ve şekiller program içerisinde yerini almaktadır.

Hazırlamış olduğunuz tüm denklemleri kopyalayabilir, yapıştırabilir ve farklı kategoriler altında yer alan sembol ve işaretlere kolayca denklem içerisinde yer verebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz denklemleri daha sonra düzenlemek için kaydedebilir ve isterseniz PNG, JPG, GIF, BMP, TIFF ve WMP formatlarında dışarı aktarabilirsiniz.

İşlemler sırasında oldukça iyi bir tepki süresine sahip olan Math Editor, akıcı şekilde çalışmaktadır ve sistem kaynaklarını olabildiğince ılımlı şekilde kullanmaktadır. Testlerim sırasında herhangi bir hatayla karşılaşmadığım programı tüm kullanıcılarımıza rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Sonuç olarak ihtiyacınız şey matematiksel denklemler oluşturmaksa, karışık ve ücretli programlar yerine ücretsiz ve kolay kullanımlı bir alternatif olan Math Editor'ü kullanmanızı tavsiye ederim.