Artık Facebook'tan Sizi Kimlerin Sildiğini Öğrenebileceksiniz

Artık Facebook'tan Sizi Kimlerin Sildiğini Öğrenebileceksiniz

Sonunda milyonlarca insanın Google'da en çok arattığı şeylerden biri olan "beni facebook'ta kimler engelledi?" sorusuna gerçek bir cevap geldi. "Who Unfollowed Me?" isimli Twitter tabanlı bir uygulamadan devşirilen "Who Deleted Me on Facebook?" uygulamasıyla sizi kimlerin arkadaş listesinden çıkardığını, kimlerin engellediğini görebileceksiniz.

Facebook Messenger'ın 'Son Görülme' ve 'Görüldü' özelliği, ardından Whatsapp'a gelen mavi tık özelliği ve son olarak sosyal medyanın yuva yıkıcı özelliklerine bir yenisi olarak eklenen 'Facebook'ta Beni Kimler Sildi?' uygulaması çok yuva yıkacak gibi görünüyor. Uygulama arkadaş listenize yeni katılanları ve arkadaş listenizden çıkan kişileri detaylı olarak listeleme özelliğine sahip. Hem Android hem de iOS işletim sistemleri için kullanıma sunulan uygulama Facebook destekli bir uygulama. Hatta Facebook'a bir eklenti olarak çıkacağı söylentileri dolaşırken Facebook'un gizlilik politikasında yaptığı değişiklikten ötürü ayrı bir aplikasyon olarak piyasaya sürüldü. 

Uygulamanın çalışma mantığı şöyle: Uygulamayı yükledikten sonra, Facebook arkadaş listenizde bir tarama yaparak arkadaş listenizi veritabanına kaydediyor. Ardından sürekli kendi veritabanına kaydettiği liste ile sizin güncel Facebook arkadaş listenizi karşılaştırıyor ve daha önce kaydettiği listeden eksilen ve listeye eklenen kişileri size sunuyor. Yani ancak uygulamayı yükledikten sonraki tarihte arkadaş listenizde olup bitenleri görebiliyorsunuz. Uygulama, kendisini yüklemeden önceki zamanda olup bitenleri bilemiyor. Who Deleted Me on Facebook, bu özellikleri dışında yeni eklediğiniz ya da engellediğiniz kişilerle ilgili profilinize özel güncel bilgiler de sunuyor.

Who Deleted Me on Facebook (Facebook'ta beni kim silmiş?) uygulamasını aşağıda yer alan bağlantı yardımıyla Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız üzerine indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. 

YORUMLAR