Messenger Uygulamasını Kurmadan Facebook Üzerinden Nasıl Mesajlaşılır?

Facebook Messenger'ı kullanmak istemiyorsanız uygulayacağınız basit bir yöntemle bu zorunluluğu bertaraf edebilirsiniz.

Messenger Uygulamasını Kurmadan Facebook Üzerinden Nasıl Mesajlaşılır?

Popüler sosyal medya platformu Facebook’un Messenger uygulaması için sergilediği tutum çerçevesinde bu uygulamayı yüklemek neredeyse mecbur hale geldi.

Facebook’un mesajlaşma özelliğini ayrı bir uygulamada devam ettirmek isteyen şirket yöneticileri, geçiş sürecini kademeli olarak devam ettiriyor. Şu an Messenger uygulamasını yüklememiş kullanıcılar olabilir. Fakat bu durum ne yazık ki çok uzun sürmeyecek ve yakın gelecekte tüm Facebook kullanıcıları Messenger uygulaması üzerinden mesajlaşmak zorunda kalacak.

En azından şirketin planları bu yolda ilerliyordu. Fakat keşfedilen bir açık sayesinde Messenger uygulamasını yüklemeden de Facebook üzerinden mesajlaşmanın mümkün olduğu ortaya çıktı.

Elbette ki uygulamayı severek kullananlar da yok değil fakat sizi temin ederiz ki mesajlaşma faaliyetlerini direkt olarak Facebook üzerinden devam ettirmek isteyenlerin sayısı çok daha fazla. Siz hangi gruba dahilsiniz bilmiyorum fakat eğer Messenger’a karşı sıcak tavırlar içerisinde değilseniz değineceğimiz yöntemle Facebook’un bu mecburi ve can sıkan tutumunu bertaraf edebilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey App Store’u ziyaret edip Messenger uygulamasını yüklemeye başlamak. Bu noktada işlemin bitmesini beklemeden hemen indirme işlemini sonlandırın ve uygulama ikonunu menünüzden silin. Bu adımları tamamladıktan sonra Facebook uygulamanız üzerinden mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. 

Bu arada belirtmeden geçmeyelim, yöntem hem Android hem de iOS cihazlar üzerinde kullanılabiliyor. iPad kullanıcıları ise bu tarz işlemlere gerek duymadan Facebook üzerinden mesajlaşmaya devam edebiliyor.

Yöntem şu an itibariyle işe yarıyor fakat yetkililerin duruma el atması uzun sürmeyecektir. En azından bir süreliğine de olsa Messenger’ın tacizlerinden kurtulup Facebook üzerinden mesajlaşmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

YORUMLAR