Facebook Kilit Ekranı Standart Android Uygulamasına Geldi

Facebook Kilit Ekranı Standart Android Uygulamasına Geldi

Facebook Home Android uygulaması bir Android launcher olarak karşımıza çıkmıştı ancak pek çok kullanıcı cihazının kullanımını tamamen değiştiren ve pek çok özelliğe ulaşımı zor hale getiren bu uygulamayı pek tutmamıştı. Telefonun arayüzünden tutun da kilit ekranına kadar pek çok önemli noktayı tamamen değiştiren Facebook Home uygulamasının yaşadığı bu sorunların ardından şirket hummalı bir şekilde iyileştirmelere başladı ancak bu yine de uygulamaya küsen kullanıcıların geri gelmesini pek sağlamadı.

Anlaşılan o ki Facebook, Home'u kullanmayan ancak kilit ekranında Facebook güncellemelerini görmek isteyenler için bu özelliği standart Facebook uygulamasının ayarlar kısmından açılabilir hale getirmiş durumda. Böylece özelliğin Facebook Home uygulamasına göre çok daha kolay bir şekilde yaygınlaştırılması mümkün hale geliyor.

Ancak bu konuda pek çok kişinin önünde bir engel de mevcut. Zira bu özelliğe erişim sağlayabilmek için Facebook Home uyumlu bir telefonunuzun olması gerekiyor. Aksi taktirde özelliği açmak mümkün olmuyor fakat bu cihazlara her geçen gün yenilerinin eklenmesi sayesinde kısa zamanda pek çok cihaz Facebook kilit ekranı özelliğini kullanabilir hale gelecek.

Şimdilik bu özellik için ne kadar büyük bir talep olduğunu bilmiyoruz ancak telefonu tümüyle değiştirmek istemeyen kullanıcıların kilit ekranında Facebook'a sıcak baktığı düşünülüyor.

Yahoo, Rockmelt'i de satın aldı

YORUMLAR