Facebook Şifre ve Kullanıcı Adı Girme Derdini Ortadan Kaldıracak

Facebook Şifre ve Kullanıcı Adı Girme Derdini Ortadan Kaldıracak

Eğer Facebook üzerinde sevdiğiniz oyuna veya uygulamaya giriş yapmak için şifre ve kullanıcı adınızı tekrar tekrar girmekten sıkıldıysanız size güzel bir haberimiz var. Facebook üzerinde yer alan kimi uygulama ve oyunlar bizden şifre ve kullanıcı adımızla giriş yapmamızı isteyebiliyorlar. Bu uygulama ve oyunlarda bize açılan kişisel hesaplarımıza erişebilmek için bu işlemi yapmamız bir zorunluluk halinde. Fakat bu durum beraberinde güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Şifrelerinizin çalınabilmesi ve hesaplarınızın hacklenmesi riskinin yanısıra unuttuğunuz şfireleriniz nedeniyle yaptığınız hatalı giriş deneyimleri sebebiyle hesabınızın kilitlenebilmesi de muhtemel. İşte Facebook bu tür problemleri ve güvenlik risklerini ortadan kaldırabilmek için Account Kit adlı aracını duyurdu.

Facebook Account Kit Nedir?

Account Kit temel olarak Facebook üzerindeki uygulama ve oyunlara şifresiz giriş yapmanızı sağlayabilen bir araç. Bu araç sayesinde Facebook uygulama ve oyun geliştiricileri kendi uygulama ve oyunlarına yeni bir giriş sistemi ekleyebilecekler. Bu sistemde kullanıcılar telefon numaralarını veya e-posta adreslerini girdikten sonra uygulama veya oyuna giriş için özel bir kod alacaklar. Bu kod girildiğinde ise kullanıcılar Facebook uygulama veya oyunlarına giriş yapabilecekler.

Tek Kullanımlık Şifre ile Şifre Unutma Derdine Son

Eğer şifrelerinizi sık sık unutarak uygulamalara giriş yapmakta güçlük yaşıyorsanız Account Kit size aradığınız çözümü sunacak. Bu sayede arka arkaya tekrar eden hatalı hesap girişlerinizde hesabınızın kilitlenmesi derdinden de kurtulabileceksiniz.

Facebook Account Kit hakkında detaylı bilgiye bu sayfa üzerinden ulaşabilir, yine aynı sayfa üzerinden aracı indirerek geliştirdiğiniz uygulama ve oyunlara bu aracı ekleyebilirsiniz:

https://developers.facebook.com/blog/post/2016/04/12/grow-your-app-with-account-kit/

YORUMLAR