Ödüllere Doymuyor: Fiat 500e, En İyi Elektrikli Küçük Otomobil Seçildi

Şık tasarımı ve performansıyla dikkat çeken Fiat 500e, üst üste üçüncü kez "En İyi Elektrikli Küçük Otomobil" seçildi. İşte önemli başarı elde eden araba!

Fiat 500e, What Car? Elektrikli Otomobil Ödülleri’nde "En İyi Elektrikli Küçük Otomobil" unvanını koruyarak önemli bir başarının altına imza attı. %100 elektrikli otomobil modeli, sahip olduğu şık tasarımı ve etkileyici menzili ile dikkat çekiyor.

Fiat 500e En İyi Elektrikli Küçük Otomobil Unvanını Korudu

Fiat 500'ün tamamen elektrikli sürümü olan 500e, üst üste üçüncü kez kategori birinci olmayı başardı. Yeni 500e modelinin tamamıyla şehir dostu bir otomobil olduğunu belirten jüri, otomobilin dar sokaklarda kolaylık sağlayan manevra kabiliyetine ve eğlenceli sürüş karakterine sahip olduğunu ifade etti.

FIAT CEO’su ve Stellantis Global CMO’su Olivier Francois, "Yeni 500e’nin topladığı ödüller bizi şaşırtmaya ve bize gurur vermeye devam ediyor. 500e, gelmiş geçmiş en çok ödüllü FIAT olma özelliğine sahip, şimdi de 41. ödülünü aldı" dedi ve şu şekilde devam etti:

"What Car? gibi prestijli bir derginin 500e’yi üst üste üçüncü kez ‘En İyi Elektrikli Küçük Otomobil’ seçmesi, ikonumuza, zamansız tasarımına, marka değerine ve segmentindeki teknoloji liderliğine yönelik takdirlerini, diğer bir ifadeyle projenin büyüklüğünü gösteriyor."

"Bu ödülü bizim için daha büyük bir gurur vesilesi yapan şeyse, ödülün İngiltere gibi geniş bir otomobil kültürüne ve önemli bir otomobil tutkusuna sahip olan bir ülkeden gelmiş olması."

Fiat Fiyat Listesi - 2024
Otomobil

Fiat Fiyat Listesi - 2024

Fiat fiyat listesi, İtalya merkezli otomobil üreticisi Fiat tarafından piyasaya sürülen otomobil modellerinin ne kadara satıldığını gözler önüne seriyor.

Fiat marka 500e isimli tamamen elektrikli otomobil modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Söz konusu araba ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.