DesktopCal

DesktopCal

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,118
  • DOSYA BOYUTU 2.83 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici DesktopCal, Inc.

DesktopCal programını kullanarak Windows bilgisayarınızda her zaman ajandanıza masaüstünüzden ulaşabilirsiniz.

Windows kullanıcılarının karşılaştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi işletim sisteminde mobil işletim sistemlerinde olduğu gibi herhangi bir takvim uygulamasının yer almayışı. Sadece tarihleri gösterebilen Windows işletim sistemi, bu tarihlere işler ve görevler atamanıza izin vermiyor ve bu sebeple oldukça kullanışsız.

DesktopCal programı ise bu açığı kapatabilecek şekilde hazırlanmış ücretsiz bir program ve anlaşılır arayüzü sayesinde hiç zorlanmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Program direkt olarak masaüstünüzde bir görev takvimi oluşturulmasına olanak tanıyor ve bu takvim üzerinde toplantılarınız, etkinlikleriniz, işleriniz ve görevleriniz hakkında tüm eklemeniz gerekenleri işleyebiliyorsunuz.

Masaüstünde olduğu için arkaplanın görünmesini engellememesi gerekiyor ve bunu şeffaflık ayarlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Şeffaflık ayarlarının yanında renk değişiklikleri yapmak, yazılar üzerinde oynamalar yapmak ve programın arayüzünde küçük boyut değişimleri yapmak mümkün hale geliyor.

Eklediğiniz görev ve işlerinizi hemen masaüstünüzde notlarla birlikte görüntüleyebildiğiniz için onlara daima ulaşacağınıza emin olabilirsiniz. Maalesef programda herhangi bir alarm modu bulunmuyor fakat gözünüz önünde olduğu için buna pek de ihtiyaç yok gibi görünüyor.

Windows PC'lerde işlerinizi düzenleyebilmek için bir takvim uygulaması arıyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.