Planets 3.4 (ios)

Planets

3.4
Planets
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Planets uygulaması ile iPhone ve iPad cihazlarınızdan çok kolay bir şekilde gökyüzü gözlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Astronomi ile ilgilenenlerin iPhone ve iPad cihazlarında kullanabilecekleri ücretsiz ve güzel uygulamalardan bir tanesi Planets olarak karşımıza çıkıyor ve oldukça basit bir kullanıma sahip olmasına rağmen istenen tüm bilgilere erişmek mümkün hale geliyor. Aynı zamanda çocuklar için de eğitici olabilecek olan uygulama, gök cisimleri hakkında onlarca bilgi edinmenize imkan tanıyor.

Uygulamayı gök yüzüne tuttuğunuzda, karşınızda bulunan cisimlerin neler olduklarını hemen görebiliyor ve gezegenlerden tutun da takım yıldızlara kadar tüm cisimler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Aynı zamanda içerisindeki 2 boyutlu harita sayesinde bulunduğunuz yerden cihazınızı gökyüzüne tutmadan da tepenizdeki gök cisimlerini öğrenebiliyorsunuz.

Uygulamanın en işe yarar diğer özelliklerinden bir tanesi ise hangi gezegenin ne zamanlarda gökyüzünde görülebilir olduğunu tespit edebilmesi. Böylece hangi saatlerde hangi gezegeni ya da uyduyu gökyüzünde görebileceğinizi önceden öğrenebiliyor ve gözlem planınızı buna göre yapabiliyorsunuz.

Her ne kadar arayüzü biraz eski tasarımlı olsa da, uygulama içerisindeki tüm veriler güncel ve doğru bir şekilde kullanıcıları yönlendiriyor. Gezegenlerin 3 boyutlu görüntüleri etrafında dönebildiğiniz için uygulamayı kullanırken hiç zorlanmadan gezegen detaylarını görebiliyorsunuz.

Ücretsiz olması ve kolay kullanılır olması nedeniyle amatör olarak gökyüzü ile ilgilenenlerin cihazlarında bulunması gerekenlerden birisi olduğuna inanıyorum.

YORUMLAR