TonePrint 2.1.3 (ios)

TonePrint

TonePrint
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Profesyonel müzisyenlerin hazırladığı gitar efektlerini uyumlu pedallara yükleyerek, gitar çalmanın keyfini sürebilirsiniz.

TC Electronic’in oldukça ilginç bir işe imza attığını düşündüğüm TonePrint uygulaması, profesyonel müzisyenler tarafından hazırlanan ses efektlerini pedalınıza yüklemenizi sağlıyor.

Elektro gitar çalanların sürekli farklı tonlarda pedallar denemesi sık rastlanılan bir durum. Bu da maddi olarak biraz ağır gelebiliyor. TonePrint uygulaması da profesyonel müzisyenler tarafından hazırlanmış olan tonları, programla uyumlu pedallara yüklemenize imkan tanıyor. Elbette bu işlemi gerçekleştirmek için birkaç basit adımı uygulamamız gerekiyor. Ses kütüphanesinden beğendiğiniz bir tonu seçtikten sonra, telefonunuzu gitarın manyetiklerine yaklaştırıyorsunuz. Birkaç saniye geçtikten sonra tiz bir uyarı sesiyle birlikte işlem tamamlanıyor ve efekt, pedalınıza otomatik olarak yükleniyor. Ve bu adımları tamamladıktan sonra siz de gitarınızı bu efektle birlikte çalmanın keyfini sürebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, uygulamada kayıtlı olan müzisyenlerin diskografilerine, röportajlarına, videolarına ve resimlerine de ulaşabilmeniz mümkün.

John Petrucci (Dream Theater), Paul Gilbert (Mr. Big), Steve Morse (Deep Purple), Ron Bumblefoot Thal (Guns N Roses), Doug Aldrich (Whitesnake), Orianthi (Michael Jackson), Guthrie Govan (Asia) ve daha pek çok müzisyen bulunan uygulamada kullanabileceğiniz pedallar ise şu şekilde listeleniyor.

  • Flashback Delay & Looper
  • Hall of Fame Reverb
  • Corona Chorus
  • Vortex Flanger
  • Shaker Vibrato