Türk Yapımı En İyi Mobil Oyunlar (iOS)

iOS'te oynanabilecek en iyi Türk yapımı mobil oyunlar nelerdir? Türk uygulama geliştiricilerinin hazırlamış olduğu dikkat çekici mobil oyunları listeledik.

Türk Yapımı En İyi Mobil Oyunlar (iOS)

iOS'te oynanabilecek en iyi Türk yapımı mobil oyunlar nelerdir? Türk uygulama geliştiricilerinin hazırlamış olduğu dikkat çekici mobil oyunları listeledik.

iOS'in resmi uygulama mağazası App Store'da çıktığı günden bugüne kadar milyonlarca kez indirilen birçok Türk yapımı oyun bulunmaktadır. Bu oyunların çoğu App Store editörlerinden olumlu değerlendirme görmüş oyunlardır ve çoğu Apple'dan ödül almıştır.

Bu listede Türk mobil oyun geliştiricileri tarafından iPhone ve iPad için geliştirilen, mutlaka oynamanız gereken hem ücretli hem de ücretsiz mobil oyunları bir araya getirdik. Türk geliştiricilerin imzasını taşıyan popüler iOS oyunlarının indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iOS İçin Türk Yapımı Mobil Oyunlar Listesi

 • Traffic Racer
 • Euro Truck Simulator 2018
 • Traffic Rider
 • Sling Drift
 • A Word Kelime Oyunu
 • Drift Max Pro
 • Toy Blast
 • Multiplayer Arena
 • Recontact Istanbul: Eyes Of Sky
 • Newton - Gravity Puzzle
 • Hocus
 • LVL
 • Slidey: Block Puzzle
 • LOLO: Puzzle Game
 • Voi
 • Incidence
 • MoBu
 • Black Blue
 • Rop
 • Sapan (slingshot)
 • Scale

Yukarıda iOS için geliştirilmiş en iyi Türk yapımı mobil oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar hakkında detaylı bilgi almak için okumaya devam edin.

1. Traffic Racer

Traffic Racer, araçlarla dolu trafikte mümkün olan en yüksek hızda gitmektir. Başka bir araca çarpmadan, engellere takılmadan ne kadar uzun mesafe giderseniz o kadar yüksek miktarda para alırsınız. Oyun sonunda kazandığınız para ile aracınızı özelleştirebilirsiniz.

2. Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018, araba simülasyonu oyunu aramakta olan oyuncuların ihtiyacını giderebilecek mükemmel bir oyundur. Oyunda başlarken kendi nakliye şirketinizi kuruyor, daha sonrasında görevler alarak farklı türdeki yükleri Avrupa'nın farklı şehirlerine taşıyorsunuz.

3. Traffic Rider

Traffic Rider, birinci şahıs bakış açısı, daha iyi grafikler, gerçek hayattan alınan motosiklet sesleri ile sonsuz yarış türünü çok farklı bir boyuta taşıyan bir oyundur. Trafikte sollama yaparak motosikletinizle gidebildiğiniz kadar gidebilir, 70'den fazla görev içeren kariyer modunu oynayabilir, online lider tablosunda yükselmeye çalışabilirsiniz.

4. Sling Drift

Sling Drift, tepe kamera açısından oynama imkânı sunan drift oyunudur. Oyun özellikle yolculuk, öğle aralarında verilen küçük molalar için birebirdir.

Oyunda aracınızı kaydırmak için pistin belirli noktalarına konulmuş tutucuları kullanmanız gerekiyor. Bu noktalara geldiğiniz zaman ekrana dokunmanız yeterli olmakta ama bunun için zamanlamanızın da iyi olması gerekmektedir.

5. A Word Kelime Oyunu

A Word'da binlerce gizlenmiş kelime, birbirinden zorlu 400'ü aşkın bölüm bulunmaktadır. Sizin amacınız ise bölümleri tamamlamak için gizlenmiş kelimeleri bulmaktır. Oyunu özellikle boş zamanlarınızda oynayabilirsiniz.

6. Drift Max Pro

Drift Max Pro, aracı içten ve dıştan görme olanağı sunan drift yarışı oyunudur. Oyunda 6 mod bulunmaktadır. Bu modları günün pisti, klasik drift, kuka devivrme, kusursuz drift, slalom ve serbest sürüş modları oluşturmaktadır. Oyunun grafik kalitesi de oldukça göz kamaştırıcıdır.

7. Toy Blast

Toy Blast, eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Oyundaki amacınız aynı blokları eşleştirmektir. Oyunun zorlayıcı bir yanı ise hamle sayınızın limitli olmasıdır. Bu da sizin dilediğiniz gibi hareket etmenizi engellemektedir.

8. Multiplayer Arena

Multiplayer Arena hikâyesi, eşini kaybeden bir adamın intikam hikâyesi üzerinden ilerlemektedir. Ana karakterin eşi, bir gün ailesini görmek için evinden ayrılmaktadır. Ailesine giderken trafiğe açık alanda yasa dışı yarışlar yapan kişiler tarafından kaza yapıp hayatını kaybetmektedir. Karakterimizse bunun üzerine eşinin ölümüne yol açan kişileri bulmak için yola düşmektedir.

9. Recontact Istanbul: Eyes of Sky

Recontact Istanbul: Eyes of Sky, iOS platformundaki en iyi polisiye macera oyunlarından biridir. Sinematografik türündeki bu mobil oyunda kendinizi bir cinayet soruşturmasının içinde buluyorsunuz. Şüphelileri güvenlik kameralarından tespit etmeniz, sorgulara girmeniz, dosyaları incelemeniz, ipuçlarını takip ederek suçluyu bulmanız gerekmektedir.

10. Newton - Gravity Puzzle

Newton - Gravity Puzzle, fizik tabanlı bir bulmaca oyunudur. Oyun, sizi düşünmeye zorlayan 50'den fazla bölüme sahiptir. Newton - Gravity Puzzle'da bölümleri geçmek için beyaz topu deliğe sokmanız gerekmektedir.

11. Hocus

Hocus 100'den fazla bölüm sunan, illüzyon numaralarının kullanıldığı farklı bir bulmaca oyunudur. Bir oyuncu olarak siz de kendi bölümlerinizi oluşturup başka oyuncularla paylaşabilirsiniz.

12. LVL

LVL, klasik 2 boyutlu bulmacalardan farklı bir konseptle karşımıza çıkmaktadır. Minimal tasarımı ile dikkat çeken oyun, sizden 3 boyutlu bir küpün yüzeylerini tamamlamanızı istemektedir. Türk yapımı mobil oyunlar arasında belki de en zorlayıcı yapıya sahip LVL'de bunu yaparken ne kadar zorlanacağınızı tahmin bile edemezsiniz.

13. Slidey: Block Puzzle

Slidey: Block Puzzle, boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur. Oyun, kaydırmaya dayalı kontrollere sahiptir.

Animasyonların göz alıcı seviyede olduğu Slidey'de üzerinde yüz ifadesi olan renkli blokları kırarak ilerlemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için blokları sağa, sola kaydırarak yatay bir çizgi oluşturup yok etmelisiniz.

14. LOLO: Puzzle Game

LOLO: Puzzle Game, basit bir tasarıma sahip ancak bağımlılık yapan bir bulmaca oyunudur. Oyunda aynı renkli blokları ortadan kaldırmalı, en yüksek puanı almalısınız.

15. Voi

Voi, oynarken düşünmenizi gerektiren bir bulmaca oyunudur. XOR mantığını temel alan oyunda 88 yaratıcı bölüm bulunmaktadır. Türkçe de dahil 11 dili desteklemektedir.

16. Incidence

Türk yapımı mobil oyunlar listesindeki başka bir bulmaca oyunu da Incidence'dir. Sizi düşünmeye iten bu mobil oyun, bilardo benzeri bir oynanış sunmaktadır. Oyunda topu deliğe sokmanız gerekmektedir ama bunun için bilardoda izlenen stratejiden daha farklı bir strateji izlenmesi gerekir.

17. MoBu

MoBu, muz arayışında olan bir gorilin ilginç bir voodoo büyücüsüne denk gelmesini konu almaktadır. Büyücü, kahramanımız için bir muz yaratmaktadır. Goril, muzu yedikten sonra ise ilginç şeylero lmaktadır. Kahramanımızın kolları artık lastik gibi uzayabilmektedir. Bununla birlikte karakterimiz artık kendini hep aç hissetmektedir.

18. Black Blue

Black Blue'da önünüze gelen şekilleri noktalar aracılığı ile oluşturmalı ve bölümleri geçmelisiniz. Şekillerin kritik noktalarını seçip gerisini oyuna bıraktığınız oyun sanıldığı kadar kolay değildir fakat gerek animasyon gerek oynanışı ile saatlerinizi alacağından emin olabilirsiniz.

19. Rop

Rop tıpkı Türk yapımı mobil oyunlar arasında yer alan Voi gibi bir bulmaca oyunudur. Oyundaki amacınız sizden istenen şekilleri oluşturmaya çalışmaktır. Bunun için oyuna girdiğinizde ekranın üst kısmındaki şeklin hemen altındaki alanı kullanmalısınız.

20. Sapan (slingshot)

Türk yapımı mobil oyunlar listemizin sonunda Sapan (Slingshot) yer almaktadır. Sapan'da karşımıza farklı zorluk seviyelerinde bölümler çıkmaktadır. Sapanla taş fırlatmadan önce bu nedenle iyi düşünmeniz gereklidir. Hareket eden tuğlaları iyi değerlendirmeli, doğru açıyı yakalamalı ve atışınızı yapmalısınız.

21. Scale

Scale adlı oyunda tek yapmanız gereken beyaz topa değmeden oyun alanını keserek küçültmektir.

Topa dokunmadan yaptığınız kesme işleminin ardından hedefinize yeterince yaklaşırsanız oyun alanı ölçeklendirilmektedir. Bununla birlikte hedefiniz de yükseltilmektedir. Bu, çok daha dar alanda ter dökeceğiniz anlamına gelmektedir.

En iyi Türk yapımı mobil oyunlar için arayışta olanlara yönelik hazırladığımız liste yukarıdaki oyunlarla sınırlıydı. Denemek istediğiniz bir oyun varsa indirme bağlantısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Toy Blast

Toy Blast

Toy Blast, renkli taşları eşleştirmeye çalıştığımız eğlenceli bir bulmaca oyunu.

ÜCRETSİZ
Recontact Istanbul:Eyes Of Sky

Recontact Istanbul:Eyes Of Sky

Sürükleyici bir interaktif polisiye macera oyunu

ÜCRETSİZ
Newton - Gravity Puzzle

Newton - Gravity Puzzle

Newton - Gravity Puzzle, yer çekimine meydan okuduğunuz mobil bulmaca oyunu.

A Word Kelime Oyunu

A Word Kelime Oyunu

A Word Kelime Oyunu ile konularına göre gizlenmiş kelimeleri ortaya çıkarıyor ve çok eğleniyorsunuz.

ÜCRETSİZ
Sling Drift

Sling Drift

Tek parmakla rahatça oynanan drift yarış oyunu

ÜCRETSİZ
Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018

Euro Truck Simulator 2018, Avrupa yollarını kapsayan bir mobil kamyon oyunu

ÜCRETSİZ
Sapan (slingshot)

Sapan (slingshot)

Sapan (slingshot) mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur

Multiplayer Arena

Multiplayer Arena

Türk yapımı apokaliptik yarış oyunu

ÜCRETSİZ
voi

voi

Voi, iPhone ve iPad üzerinden oynanabilen bir bulmaca oyunudur. Geliştiricisi ise daha önce birçok oyunuyla ödüller alan Yunus Ayyıldız'dır ve oynanışı karşıt renkler üzerine kuruludur.

Hocus

Hocus

hocus, iPhone ve iPad cihazlarınızda oynayabileceğiniz zorlayıcı bir bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
LVL

LVL

LVL, iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz 3 boyutlu bulmaca oyunudur.

Slidey: Block Puzzle

Slidey: Block Puzzle

Slidey: Block Puzzle, iPhone ve iPad'de oynanabilir blok kırmaya dayalı bulmaca oyunu.

ÜCRETSİZ
LOLO: Puzzle Game

LOLO: Puzzle Game

LOLO: Puzzle Game, iOS cihazlarınız üzerinde severek oynayabileceğiniz renkli, sürükleyici ve yenilikçi bir bulmaca oyunudur.

ÜCRETSİZ
Black Blue

Black Blue

Black Blue, iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

MoBu

MoBu

MoBu, iPhone ve iPad cihazlar üzerinde oynayabileceğimiz bir macera oyunu.

ÜCRETSİZ
Incidence

Incidence

Tehlikeli labirentlerde hedefe ulaşın.

rop

rop

rop, iOS cihazları üzerinde oynayabilecekleri zihin yoran bir bulmaca oyunu arayan herkesin denemesi gereken bir yapım.

Scale

Scale

Scale, iOS işletim sistemli iPhone ve iPad cihazınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bulmaca oyunu.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR