20 Senelik Bilgisayarı Çılgın Bir Oyun Canavarına Dönüştürdü!

90'lı yıllarda kullandığımız bilgisayarlarımız internete ilk bağlandığımız, DOS ortamında ilk 3 boyutlu oyunları oynadığımız bilgisayarlardı. Bu emektar bilgisayarlar maalesef teknolojinin hızlı ilerlemesi sonucu bir süre sonra yerini daha gelişmiş donanı

90'lı yıllarda kullandığımız bilgisayarlarımız internete ilk bağlandığımız, DOS ortamında ilk 3 boyutlu oyunları oynadığımız bilgisayarlardı.

Bu emektar bilgisayarlar maalesef teknolojinin hızlı ilerlemesi sonucu bir süre sonra yerini daha gelişmiş donanımlara sahip olan, daha büyük kasalı bilgisayarlara bıraktı.

Fakat Dr. Moddinstine adlı modlama işinde usta bir YouTube kullanıcısı eski bilgisayarlara duyduğu özlemi gidermek amacıyla 90'lı yıllarda satışa sunulan IBM Aptiva bilgisayarı elden geçirerek içine günümüzün en güçlü oyun donanımlarını yerleştirmiş ve güçlü bir oyun bilgisayarına dönüştürmüş. Modcu bu bilgisayarı bir geri dönüşüm merkezinden satın aldıktan sonra bazı bölümlerinde değişiklikler yaparak içine Intel Skylake Core i7 6700K işlemciyi, Asus Maximum VIII anakartı, 16 GB Corsair Vengeance LPX DDR4 - 3000 RAM modüllerini, 8 GB Asus Radeon R9 390 ekran kartını sığdırmayı başarmış. Ayrıca sistemi soğutmak için Corsair H80i 77.0 sıvı soğutucuyu kullanmış. Sistemin güç ihtiyacını da 750 Watt'lık Corsair güç kaynağı karşılıyor.

Bilgisayar sonuçtu klasik bir görünüm sunarken günümüzün en yüksek grafik kalitesine sahip oyunlarını bile takılmadan oynayabiliyor.

Bilgisayar Toplama Rehberi ile Kendi Bilgisayarlarınızı Oluşturun!

İyi Bir Oyun Bilgisayarının En Önemli Kriteri Nedir?

YORUMLAR