American Truck Simulator Artık Daha Gerçekçi!

American Truck Simulator güncellemesi oyunun haritasını büyütüyor

Kamyon simülatörü türündeki oyunların usta geliştiricisi SCS Software, bu senenin başlarında yeni nesil kamyon oyunu American Truck Simulator'ı resmi olarak yayınlamıştı.

Euro Truck Simulator serisinin de yaratıcısı olan SCS Software bu seride elde ettiği tecrübe ve birikimi American Truck Simulator'a aktarmış ve oyunculara tatmin edici bir içerik sunmuştu. Üstelik oyunun fiyatı da güncel oyunlarla kıyaslandığında bir hayli makul seviyede. Bu durum kendisini Steam üzerindeki kullanıcı yorumlarında göstermişti ve oyun yüksek sayıda iyi yorum almıştı.

American Truck Simulator oyuncuları şu ana kadar oyunun ciddi bir eksiği bulunmadığını ifade ediyorlardı. Oyun hakkındaki tek eleştiri ise haritasının biraz küçük olduğu konusundaydı. Anlaşılan o ki SCS Software bu eleştirileri dikkate almış ve gerkeli değişiklikleri yapmış. Firma bu işi gerçekleştirebilmek için ilginç bir yöntem izlemiş, normalde oyundaki mevcut haritaya ek bölgeler ekleyerek harita genişletilir. Fakat SCS Software mevcut haritayı büyütme yolunu tercih etmiş. Bu iş için de gerçek hayattaki haritaların oyuna aktarılma ölçeği değiştirilmiş. Bu ölçek 1:35'ten 1:20'ye çıkartılmış. Sonuçta yollar daha uzun hale gelmiş, şehirler arasındaki mesafe artmış.

American Truck Simulator'da hgaritanın büyütülmesi beraberinde farklı değişiklikleri de getiriyor. Bunlardan en önemlisi gece - gündüz döngüsünün artık daha uzun olması. Ayrıca oyun ekonomisinde de uzayan yollara bağlı olarka ayarlamalar yapılıyor. Eğer halen bu başarılı simülasyon oyununu oynamadıysanız bu bağlantıyı kullanarak oyunun demosunu indirebilirsiniz:

YORUMLAR