Apple AirPods Düşme ve Su Testinden Sağ Çıktı mı?

Apple AirPods kablosuz kulaklık düşme ve su testinde! Apple'ın kablosuz kulaklığı su geçirmez mi?

Apple’ın ülkemizde de satışa sunduğu özel çip ve sensörlerle donatılmış kablosuz kulaklığı Apple AirPods ta her Apple ürününün kaderini yaşadı ve henüz tüm kullanıcılara ulaşmadan düşme ve su testine maruz kaldı. Apple ekosistemine girmiş kullanıcılarla deneyimlerini paylaşan kanallardan EverythingApplePro, Türkiye’de 799 TL’ye satışa sunulan AirPods’u işkence testinden geçirdi.

11 dakika süren AirPods Düşme ve Su Testi videosu her kullanıcının yaşayabileceği bir sorun olan yanlışlıkla düşürme ile başlıyor. Hem şarj kutusu hem de kulaklıklar önce bel ve kulak hizasından bırakılıyor. Çalışmasını sürdüren AirPods sonrasında hiç olmayacak bir noktadan düşüyor. Şarj kutusunda ufak hasarlar oluşsa da çalışmasında hiçbir sorun olmayan AirPods, akabinde çamaşır makinesine giriyor. Çamaşır makinesinde 32 dakika boyunca renklilerle birlikte yıkanan kulaklık ilginç şekilde yine hayatını sürdürüyor. Burada daha ilginci olan EarPods’un da çamaşır makinesinden çalışır şekilde çıkması. Ve son olarak su dolu bir kaba batırılıyor hem şarj kutusu hem de kulaklıklar. Kurulama işleminin ardından şarkı dinletisinden de anlıyoruz ki Apple AirPods da iPhone 6s gibi gizli su geçirmez özelliğine sahip.

Tabii ki kimse 799 TL’ye satın aldığı bir kulaklığa bu testleri yapmaz ancak biz yine de uyaralım. AirPods’unuzu suya bandırıp çıkarmayın, bilinçli olarak yere atmayın ve çamaşırlarınızla birlikte yıkamayın.

Apple AirPods Kablosuz Kulaklık İnceleme

YORUMLAR