Apple Store'u Sadece 12 Saniyede Soydular!

Şimşek hızındaki Apple Store soygunu güvenlik kameralarına yansıdı

Geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin Berkeley şehrinde inanılmaz bir Apple Store soygunu gerçekleşti.

Aslında bölgede yaşanan ilk soygun bu videoda izleyeceğiniz soygunlar da değildi. Bu 2 soygunun birkaç hafta öncesinde bir Apple Store 9 gün içinde arka arkaya 3 defa soyulmuştu. Daha sonradan farklı bir bölgedeki Apple Store da soyguncuların hedefi olmuş ve kısa süre içerisinde 2 kere soyulmuştu.

Yapılan soygunların ortak noktası ise göz açıp kapatıncaya kadar bitmiş olmalarıydı. Güvenlik kameralarından alınan bu görüntülere dikkat edildiğinde bereli ve kapşonlu bir grup soyguncunun Apple Store mağazasına girdikten sonra 12-13 saniye içerisinde reyonlardaki iPhone, iPad ve diğer Apple ürünlerini toplayıp götürdüğü görülüyor. Üstelik bu soygunlar mağaza çalışanlarının gözleri önünde gerçekleşiyor. Mağaza çalışanları ise soygunculara müdahale etmiyorlar.

Yapılan soygunların ardından yerel polis departmanı soyguncuların izini bulabilmek için bu güvenlik kamerası görüntülerini internet üzerinden paylaşarak Amerikan vatandaşlarından yardım istemiş. Olayda dikkat çeken nokta ise üst üste soygunlar yaşanırken Apple'ın kendi mağazasındaki ürünlerin güvenliğini sağlayabilmek için hemen hemen hiçbir önlem almamış olması.

Google ile Kayıp Android ya da iPhone Telefon Nasıl Bulunur?

YORUMLAR