Aynanızı Dev Bir iPhone'a Dönüştüren Çılgın Sistem

Apple her seni yeni ve birbirinden yetenekli iPhone modelleri tanıtsa da bu akıllı telefonlar sadece cebimizde taşıyabildiğimiz bir araç olarak kalıyorlar. Evlerimizde iPhone'ların sunduğu kolaylıkları sağlayacak farklı araçlar olması bir hayli hoş olabil

Apple her seni yeni ve birbirinden yetenekli iPhone modelleri tanıtsa da bu akıllı telefonlar sadece cebimizde taşıyabildiğimiz bir araç olarak kalıyorlar.

Evlerimizde iPhone'ların sunduğu kolaylıkları sağlayacak farklı araçlar olması bir hayli hoş olabilirdi. İşte bu fikirle yola çıkan Rafael Dymek adlı geliştirici tamamen kendi emekleriyle bir akıllı ayna geliştirmiş ve bu aynayı iOS 10 temelli çalışacak şekilde yapılandırmayı başarabilmiş.

Rafael Dymek'in akıllı aynası üzerinde iOS stilinde ikonlara yer veriyor ve farklı uygulamaları çalıştırabiliyor. Bunun yanında saat ve gerçek zamanlı hava durumu göstergeleri de akıllı ayna üzerinde yer alıyor. Uygulama ikonları aynanın sağında ve solunda konumlandırılıyor ve kullanıcılar bu ikonları diledikleri yere taşıyabiliyor.

Rafael Dymek'in akıllı aynası sadece görüntüde kalmıyor, işlev olarak da iOS 10'un yapabildiği birçok şeyi yapabiliyor. Videoda da görebileceğiniz üzere ayna üzerinde Twitter, Uber gibi uygulamalar çalıştırılabiliyor, Messenger gibi uygulamalar üzerinden mesajlaşılabiliyor ve Netflix gibi uygulamalar aracılığıyla dizi seyredilebiliyor. Fakat yine de bazı eksiklikler mevcut. Bu eksikliklerden en büyüğü ise uygulamaların tam ekran çalışmaması.

Geliştirilen bu akıllı ayna eksikliklere sahip olsa da günlük hayatta bir hayli kullanışlı olabilir. İşe veya okula gitmeden önce ayna karşısında hazırlanırken müzik dinlemek, mesajlaşmak veya internetten birşeyler araştırmak hoş olabilirdi.

YORUMLAR