Destiny - FPS Oyunlarının Yeni Kralı

Microsoft'un oyun konsolu Xbox için geliştirdiği Halo gibi önemli yapımlarla tanınan Bungie firmasının bağımsız olarak geliştireceği ilk FPS oyunu olan Destiny gümbür gümbür geliyor. Oyunun geliştiricileri tarafından sunulan bu videoda oyunun temel yağmal

Microsoft'un oyun konsolu Xbox için geliştirdiği Halo gibi önemli yapımlarla tanınan Bungie firmasının bağımsız olarak geliştireceği ilk FPS oyunu olan Destiny gümbür gümbür geliyor.

Oyunun geliştiricileri tarafından sunulan bu videoda oyunun temel yağmalama ve eşya sistemine değinilmekte. Destiny standart bir FPS oyunu olmaktan öte, Diablo gibi RPG oyunlarından alışık olduğumuz eşya toplama sistemine de sahip olacak ve oyuncular topladıkları zırhlar, silahlar ve ekipmanlarla oyunda farklı hissedecekler. Geliştiriciler bunu gerçekleştirebilmek için yüzlerce eşyanın ince detaylarıyla birlikte oyuna özel olarak yaratıldığını söylüyor. Oyuncular kendilerinden yüksek seviyeye sahip bir oyuncunun eşyalarını gördüklerinde "Bu eşya nereden geldi?" sorusunu kendilerine soracaklar.

Bolca oynanış görüntüsü içeren videoda Destiny'den aksiyon dolu sahnelere yer veriliyor. Oyunun yayıncısı olacak Activision Blizzard oyunun çıkışı için 500 milyon dolarlık devasa bir bütçe kullanacak. Bu da oyunun ne kadar kaliteli olacağına işaret ediyor.

YORUMLAR