Diablo 2'yi Starcraft 2 Motoruyla Baştan Yarattılar!

Şüphesiz ki Diablo 2 sahip olduğu kalite, eğlenceli oynanışı, zengin içeriği ve sürükleyici hikayesiyle bir döneme damgasını vurmuştu. Blizzard, geçtiğimiz yıllarda Diablo 3'ü yayınlasa da serinin yeni oyunu Diablo 2'nin gölgesinde kalmış, oyuncuları Diab

Şüphesiz ki Diablo 2 sahip olduğu kalite, eğlenceli oynanışı, zengin içeriği ve sürükleyici hikayesiyle bir döneme damgasını vurmuştu.

Blizzard, geçtiğimiz yıllarda Diablo 3'ü yayınlasa da serinin yeni oyunu Diablo 2'nin gölgesinde kalmış, oyuncuları Diablo 2 kadar tatmin edememişti. Bu nedenle oyuncular halen Diablo 2'yi iyileştirecek modlar ve içerikler geliştirmek için çabalıyor.

Gelişen teknolojinin gerisinde kalan Diablo 2'yi geliştirilmiş ve iyileştirilmiş bir şekilde tekrar oynamayı gönülden isterdik. Fakat henüz Blizzard, böyle bir niyetinin olduğunu gösteren bir adım atmadı. İlk Starcraft'ı yenileyerek tekrar satışa sunan firma, Diablo 2 konusunda ağzını sıkı tutuyor.

Neyse ki oyuncu topluluğu Diablo 2'ye gereken değeri veriyor. Yetenekli bir Diablo 2 hayranı, kendi imkanlarıyla Diablo 2'yi Starcraft 2 oyun motorunu kullanarak baştan yaratmış. Sonuçta ise karşınıza bu videoda izleyeceğiniz görüntüler çıkmış. Günümüz teknolojisiyle uyumlu Diablo 2 çok daha güzel görünüyor. Hem mekan tasarımları orijinal oyun ile uyumlu olmuş, hem de oyun mekanikleri sağlıklı bir şekilde işliyor.

Geliştirilen animasyonlar ve görsel kalite şüphesiz ki The Curse of Tristram adlı bu projeyi daha da çekici yapıyor. Fakat Blizzard'ın bu projeye nasıl tepki vereceğini bilemiyoruz. Özel World of Warcraft sunucularını teker teker kapattıran Blizzard, bu projeyi de iptal ettirebilir. Umarız firma kendisi olaya el atar ve Diablo 2'yi yenileyerek Diablo 3 faciasını unutturur.

YORUMLAR