Dünyanın En Küçük 4G Android Telefonu Jelly

Eğer cebinize sığacak bir akıllı telefon arıyorsanız Jelly adı verilen ve dünyanın en küçük Android telefonu olarak nitelendirilen bu proje dikkatinizi çekebilir. Kickstarter üzerinde başlatılan destek kampanyasında, kampanyanın bitimine bir aydan fazla b

Eğer cebinize sığacak bir akıllı telefon arıyorsanız Jelly adı verilen ve dünyanın en küçük Android telefonu olarak nitelendirilen bu proje dikkatinizi çekebilir.

Kickstarter üzerinde başlatılan destek kampanyasında, kampanyanın bitimine bir aydan fazla bir süre kalmasına rağmen hedefi olan bağış miktarını toplayan Jelly bu sayede çıkış yapmayı garantiledi.

Cep telefonlarının yaygınlaşmaya başladığı 90'lı yıllarda ilk olarak telsiz büyüklüğündeki telefonlarla karşılaşmıştık. Sonradan, bu telefonların ağır ve kullanışsız olmaları nedeniyle daha küçük telefonların üretilmesi için çabalanmıştı. Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlar ise kullanışlılığı beraberinde getirmişti. Fakat son dönemde büyüyen ekrana sahip akıllı telefonlar yaygınlaşmakta. Bu nedenle cebinize sığacak bir telefon bulmanız giderek güçleşiyor.

Eğer telefonunuzda oyun oynamıyor, video seyretmiyor veya sıkça yazı yazmıyorsanız büyük ekran size bir anlam ifade etmiyor. Eğer bu durumdaysanız Jelly'i değerlendirebilirsiniz. Android 7.0 işletim sistemine ve 4G desteğine sahip olan Jelly bir akıllı telefonun tüm marifetlerini 2.45" boyutundaki bir ekran içine sığdırıyor. Bu da günümüzde çıkış yapan Android amiral gemilerinin ekran boyutunun 2 katından daha küçük bir ekran boyutu demek. 4 çekirdekli 1.1 GHz işlemciye sahip olan Jelly'nin 2 modeli satışa sunulacak. Bu modellerden bir tanesi 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanına, diğeri ise 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip olacak. Üstelik microSD kart ile 32 GB depolama alanı eklenebiliyor.

2 MP ön, 8 MP arka kameraya sahip olan Jelly çift SIM kart desteğine sahip. Telefonun 3 gün dayanabilen bataryası değiştirilebilecek yapıda. Jelly'nin fiyatı ise 59 $ olarak belirlenmiş. Jelly ile ilgili detaylı bilgiye bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Terneuzen

YORUMLAR