Google Chrome'da Tarama Verileri Nasıl Silinir?

Bildiğiniz üzere birçok internet tarayıcısı ziyaret ettiğiniz web sayfalarını geçmiş sekmesi altında kaydetmektedir. Popüler internet tarayıcılarından bir tanesi olan Google Chrome'da sizin için daha önce ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerine ait bilgile

Bildiğiniz üzere birçok internet tarayıcısı ziyaret ettiğiniz web sayfalarını geçmiş sekmesi altında kaydetmektedir. Popüler internet tarayıcılarından bir tanesi olan Google Chrome'da sizin için daha önce ziyaret etmiş olduğunuz web sitelerine ait bilgileri, verileri, kayıtları ve çok daha fazlasını tarama verileri altında saklamaktadır.

Eğer kişisel gizliliğinize ve güvenliğinize önem veren bir internet kullanıcısıysanız, arkanızda bu tarz veriler bırakmak istemeyeceğinize eminim. Ayrıca bilgisayarınızın başına geçen sizin dışınızda birinin daha önce hangi sayfalara girdiğinizi veya internet üzerinde neler yaptığınızı takip etmesini istemezsiniz değil mi?

Bu tarz sorunların önüne geçmek için Google Chrome tarama verilerini belirli aralıklarla temizlemenizde fayda vardır. Peki Google Chrome tarama verileri nasıl temizlenir?

Google Chrome üzerinde tarama verilerine ulaşabilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla:

  • Klavye kısayol tuşları yardımıyla tarama verilerine ulaşmak için: Ctrl + Shift + Del karakterlerini kullanabilir
  • Google Chrome tarayıcınızın sağ üst bölümünde yer alan tarayıcı ayarlarına ulaşabileceğiniz simgeye tıkladıktan sonra, açılan menü üzerinde yer alan "Araçlar" sekmesi altındaki "Tarama verilerini temizle..." seçeneğini seçebilirsiniz.

Aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla Google Chrome'u farklı platformlar için hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR