GTA 5, 1998'de Geliştirilseydi Böyle Bir Oyun Olacaktı

GTA 5, 2013 yılında çıkmış bir oyun olmasına rağmen halen günümüzün en yüksek grafik kalitesine sahip oyunlarından biri. GTA serisi ile ilk olarak 1997 yılında tanışmıştık. O sene çıkan ilk GTA oyunu 2 boyutlu grafiklere sahip olmasına rağmen oynanışı ile

GTA 5, 2013 yılında çıkmış bir oyun olmasına rağmen halen günümüzün en yüksek grafik kalitesine sahip oyunlarından biri.

GTA serisi ile ilk olarak 1997 yılında tanışmıştık. O sene çıkan ilk GTA oyunu 2 boyutlu grafiklere sahip olmasına rağmen oynanışı ile beğeni kazanmış ve büyük ilgi görmüştü. Serinin ikinci oyunu da aynı formulü izliyordu ve 2 boyutlu oyun yapısını koruyordu. Fakat 2000'li yıllarla birlikte GTA serisi evrim geçirerek günümüzdeki halinin temellerini atıyordu ve bizi 3 boyutlu açık dünya yapısıyla tanıştırıyordu.

Peki GTA 5, 2013 yılı yerine 1998 yılında çıksaydı sonuç nasıl olurdu? 1998 yılında bilgisayarlarımızda harici 3 boyutlu kartlarını yeni yeni kullanmaya başlamıştık. Ayrıca PlayStation oyun konsolu da o dönem çıkış yapmıştı. Dönemin 3 boyutlu grafik teknolojisi ile oluşturulan bu GTA 5 videosu bize bu sorunun cevabını veriyor.

98DEMAKE adlı YouTube kanalı tarafından hazırlanan bu videoda GTA 5'in ana kahramanları olan Trevor, Michael ve Frank'i tanımakta güçlük çekebilirsiniz. Los Santos'un görünümü de bir hayli ilginç; fakat eğer 90'lı yılların sonunda oyun oynadıysanız bu video size tanımlanamayan bir keyif yaşatacaktır.

YORUMLAR