Haftanın En İyi Android ve iOS Oyunları #8

Top Gear: Extreme Parking Adında parking ibaresi geçirmesine rağmen bu oyunda yaptığımız tek şey araba park etmek değil. Farklı oyun konseptlerine sahip olan Top Gear: Extreme Parking'te kimi zaman varilleri devirip puan almaya, kimi zaman da önümüzdeki a

Top Gear: Extreme Parking

Adında parking ibaresi geçirmesine rağmen bu oyunda yaptığımız tek şey araba park etmek değil. Farklı oyun konseptlerine sahip olan Top Gear: Extreme Parking'te kimi zaman varilleri devirip puan almaya, kimi zaman da önümüzdeki aracı hiçbir yere çarpmadan takip etmeye çalışıyoruz. İlginç tasarımlı arabalara sahip olan bu oyunda Top Gear'ın programlarında kullanılan pistin aynısına yer verilmiş. Programda yapılan tüm absürt denemeleri bu oyunda dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Chelsea Runner

Sonsuz koşu oyunlarına ilgi duyan ve arası futbolla iyi olanlar bu oyunu oynamaktan büyük keyif alacaktır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda maça geç kalan Chelsea oyuncularının kontrolünü ele alıyoruz ve engellerle dolu caddelerde koşarak stadyuma yetişmeye çalışıyoruz. Oyun temel olarak Subway Surfers'a bir hayli benziyor. Oynanışı, atmosferi ve hatta modellemeleri dahi Subway Surfers temeli üzerine kurulmuş. 

Dungeon Boss

Sıra tabanlı savaş oyunu olarak tanımlayabileceğimiz bu oyuna öncelikle kendimize bir karakter seçerek başlıyoruz. Ardından karşımıza çıkan düşmanları tek tek alt etmeye çalışıyoruz. Kontrolünü ele aldığımız karakterimiz pek çok farklı özelliğe sahip. Bu özellikleri kullanabilmek için ekranın alt bölümünde bulunan saldırı butonlarını kullanmamız gerekiyor. 

Speedy Car

Sabrınızı ölçmeye yönelik hazırlanmış bir oyun olabilir fakat oynaması kesinlikle çok keyifli. Oyunda izometrik bir kamera açısına yer verilmiş. Bize düşen görev ise aracımızı diğer araçlara çarptırmadan yol boyunca ilerlemek. Karmaşık ve kalabalık trafik düzeni bu oyundaki yegane zorlanacağımız noktalar arasında. Basit kontrollere rağmen zaman zaman oyunda sabırsızlığımız yüzünden başarısız olabiliyoruz. İyi bir zamanlama yeteneğiniz ve diğer arabaların geçmesini bekleyecek sabrınız varsa, bu oyuna mutlaka göz atın. 

Blocky Highway

Son zamanlarda oynadığımız en keyifli oyunlardan birisi olan Blocky Highway'de ilginç araçların direksiyonu başına geçiyor ve kalabalık otoyollarda ilerlemeye çalışıyoruz. İlk bakışta sonsuz koşu oyunu imajı yaratsa da bu oyundaki dinamikler sonsuz koşu oyunlarında kullanılanlardan epey farklı. Aracımızın kontrolü tamamen bizde. Parmağımızı sürükleyerek şeritler arasında geçiş yapmaktansa direksiyonu direkt olarak biz kontrol ediyoruz. Kübik grafiklere yer verilmiş olan bu oyun, yarış oyunlarına ilgi duyanların mutlaka denemesi gereken seçeneklerden.

YORUMLAR