iPhone 7 Meraklılarını Hunharca Trollediler!

Hatırlayacağınız üzere Apple geçtiğimiz günlerde özel bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımını yaptı. Fakat birçok insan 7 Eylül akşamı yapılan bu iPhone 7 ailesi tanıtım etkinliğinden haberdar değildi. Amerika'da yayın

Hatırlayacağınız üzere Apple geçtiğimiz günlerde özel bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımını yaptı.

Fakat birçok insan 7 Eylül akşamı yapılan bu iPhone 7 ailesi tanıtım etkinliğinden haberdar değildi. Amerika'da yayınlanan Jimmy Kimmel Live adlı talk show programında da bu durumdan ve insanların iPhone 7 heyecanından faydalanılarak ilginç bir kamera şakası yapıldı.

iPhone 7 tanıtım etkinliğinden ve cihaz satışa sunulmadan önce yapılan şakada temel olarak yoldan geçen iPhone kullanan insanlar hedef alındı ve bu insanlara yeni iPhone 7'yi denemek isteyip istemedikleri soruldu. İnsanların ellerindeki eski model iPhone telefonlar alındı ve bu insanlara iPhone 7'nin eski telefonlardaki kullanıcı verilerini çok rahat bir şekilde transfer edebildiği söylendi. Eski iPhone telefonlar alındıktan sonra da telefonları alınan insanlar görmeden bu telefonlara sadece yeni bir kılıf takıldı ve kılıf takılmış telefonlarının iPhone 7 olduğu söylendi. Sonrasında ise kendilerine verilen ve kılıf takılarak iPhone 7 olduğu iddia edilen eski telefonlarını test etmeleri ve izlenimlerini paylaşmaları istendi.

iPhone 7'yi denediğini düşünen insanların tepkileri ise oldukça ilginçti. Kimi kılıf takılmış eski telefonlarının çok daha hafif olduğunu, kimi çok daha hızlı çalıştığını, kimi de tasarımının daha güzel görünüp ekranının daha parlak olduğunu iddia etti. Hatta şakanın kurbanlarından birine annesi arattırıldı ve ses kalitesinin değişip değişmediği soruldu.

Teknoloji dünyasından haberdar olmayan masum insanların çilesi burada da bitmedi. Şakayı yapan ekip kendilerine küçük bir miktar para ödemeleri karşılığında bu insanlara denemekte oldukları ve iPhone 7 sandıkları eski telefonlarını verebileceklerini söylediler. Para çekip gelen ve ödeme yapan insanların bu telefonların aslında kendi telefonları olduğunu öğrendiklerindeki yüz ifadeleri ise paha biçilemez.

YORUMLAR