iPhone 8'in Cam Gövdesi Ne Kadar Dayanıklı?

iPhone 8'i elinizden düşürseydiniz cam gövdesi çatlar mıydı? Cevabı videoda

Apple geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 8 ailesini ve iPhone X'i resmi olarak tanıtmıştı.

Güçlü bir işlemciyle ve kaliteli bir kamerayla birlikte gelen iPhone 8'deki en önemli yeniliklerden biri ise telefonun tasarımındaydı. Daha önceki iPhone modelleri metal gövdeyle geliyorlardı, iPhone 8'deki cam gövde bu anlamda bir hayli radikal bir değişiklikti. Apple, iPhone 8'in cam gövdesinin tüm zamanların en dayanıklı camından üretildiğini iddia etmişti. Peki bu iddia doğru muydu? İşte bu videoda bu sorunun cevabı yapılan kapsamlı dayanıklılık testi ile veriliyor.

Daha önceden birçok farklı amiral gemisine çizilme, yanma, düşme testleri yapan JerryRigEverything kanalında paylaşılan videoda iPhone 8 için gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz durumlardan esinlenen düşme testleri yapılıyor. Farklı yüksekliklerden kasıtlı olarka düşürülen iPhone 8'in cam gövdesinde, düşme testi sonucunda kırıklar oluşup oluşmadığı gözlenmekte.

Test ilk aşamasında herhagi bir problem yaşanmazken, 2. testten sonra çatlaklar baş gösteriyor. Birkaç aşamadan sonra ise cam gövde neredeyse tuzla buz oluyor. Yani Apple'ın tüm zamanların en dayanıklı cam gövdesi dediği bu malzeme hiç de iddia edildiği kadar sağlam değilmiş.

iPhone 8'in bir hayli pahalı bir telefon olduğunu biliyoruz, iPhone 8'in cam gövdesini değiştirmek de çok pahalı bir işlem. Bu paraya daha basit yeni bir telefon alabilmeniz mümkün. Eğer bir iPhone 8 alacaksanız ekranını ve gövdesini korumanız için iyi bir kılıf almanız şart gözüküyor.

iPhone X'in Ekranını Değiştirmek Çok Pahalı Olacak
MOBİL

iPhone X'in Ekranını Değiştirmek Çok Pahalı Olacak

Geçtiğimiz ay tanıtılan iPhone X tüm dünyada büyük ses getirmeyi başarmıştı. Her ne kadar alıştığımız teknolojilere sahip olsa da, iPhone tarihi için önemli yeniliklere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

YORUMLAR