İşte Karşınızda Android 6.0 Muffin!

Birçok telefon üreticisi halen telefonlarını Android 5.0'a geçirememişken tasarımcılar Android 6.0 üzerinde çalışmaya başladı. Vladislav Vitula tarafından geliştirilen bu Android konsepti bir sonraki Android versiyonu olacak olan Android 6.0'a kazandırıla

Birçok telefon üreticisi halen telefonlarını Android 5.0'a geçirememişken tasarımcılar Android 6.0 üzerinde çalışmaya başladı.

Vladislav Vitula tarafından geliştirilen bu Android konsepti bir sonraki Android versiyonu olacak olan Android 6.0'a kazandırılabilecek özelliklerden birkaçını bize gösteriyor.

Vladislav Vitula geliştirdiği konsepti Android 6.0 Muffin olarak adlandırmış. Aslında bu adın oldukça mantıklı bir seçim olduğunu söyleyebiliriz; çünkü Google daha önceki Android versiyonlarını adlandırırken hep şeker ve tatlı adlarını tercih etmişti.

Android .0 Muffin konseptinde göze çarpan Multi-Windows özelliği aynı ekranda birkaç pencereyi birden kullanabilmemizi sağlıyor. Bu özellik özellikle Galaxy Note tarzı büyük ekranlı telefonlarda işe yarayabilir. Göze çarpan bir diğer özellik ise Quick Reply özelliği. Bu özellik sayesinde gelen çağrı veya mesajları durum çubuğunda yer alan bildirimlere dokunarak cevaplayabileceğiz. Bu özelliklerin yanında yeni animasyonlar gibi küçük yenilikler de bir sonraki Android versiyonunda karşımıza çıkabilir.

YORUMLAR