Mafia 3 Hikayesinin Mafia 2 ile Bağlantısı Ortaya Çıktı

Yeni Mafia 3 videosunda 2. oyunun kahramanı Vito ile yeni oyunun kahramanı Lincoln'ün yollarının nasıl kesiştiğini öğreniyoruz

7 Ekim tarihinde, yani yarın resmi olarak çıkış yapacak Mafia 3 için yayınlanan son videoda yeni mafya oyunu ile serinin bir önceki oyunu olan Mafia 2 arasındaki hikaye bağlantısı bize gösteriliyor.

Hatırlanacağı üzere Mafia 2, 2. Dünya Savaşı döneminde başlayan ve 1950'li yılların sonuna kadar uzanan bir hikayeye sahipti. Oyunun ana kahramanı olan Vito Scaletta yoksulluk içinde geçen hayatından kurtulabilmek için mafyanın karanlık dünyasına adım atıyordu. Oyunun sonunda ise kahramanımız Vito, kendisine daha önceden hapishanede destek olan Leo Galante tarafından kurtarılıyor; fakat çocukluk arkadaşı Joe Barbara'dan ayrı düşmek zorunda kalıyordu. Leo, Vito'yu kurtarsa da onun Empire Bay'den sürülmesine engel olamıyordu.

Vito, bir daha Empire Bay'e geri dönmeme koşuluyla Mafia 3'ün de hikayesinin geçtiği New Bordeaux şehrine gönderiliyordu. Kahramanımız burada şehrin kontrolünü elinde bulunduran Sal Marcano adlı mafya patronuna hizmet etmekle görevlendirilmekteydi. Fakat Marcano tarafından ihanete uğrayan Vito, bu olay üzerine yine kendisi gibi Marcano'nun ihanetine uğrayan Lincoln Clay ile tanışıyor. İşte Mafia 3'ün ana kahramanı olan Lincoln Clay ve 2. oyunun ana kahramanı olan Vito'nun yolları bu şekilde kesişmekteydi.

Mafia serisinin ilk oyunuyla 2. oyunu arasında da ilginç bir bağ vardı. 2. oyunun ana kahramanı Vito, dostu Joe Barbara ile birlikte ilk oyunun kahramanı olan Tommy Angelo'yu infaz etmekle görevlendiriliyorlardı. Tommy, daha önceden mafyadan ayrılıp bildiklerini federaller ve polisle paylaşmıştı. Bu da onun hapisten çıktıktan sonra mafya liderlerinin hedefi olmasına neden olmuştu. Tommy'nin infazını gerçekleştirmek de Vito ve Jor Barbara'ya düşmüştü.

YORUMLAR