Ne İndirsem? En İyi Ramazan Uygulamaları

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte teknoloji de hayatımızı kolaylaştırabilecek seçenekler sunmaya başladı. Masaüstü veya mobil cihaz fark etmeksizin geniş bir yelpazeye sahip uygulamaların birçoğu Ramazan ruhunu her an hisstmenizi sağlayacak. Sadece eğ

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte teknoloji de hayatımızı kolaylaştırabilecek seçenekler sunmaya başladı. Masaüstü veya mobil cihaz fark etmeksizin geniş bir yelpazeye sahip uygulamaların birçoğu Ramazan ruhunu her an hisstmenizi sağlayacak. Sadece eğitim amaçlı olmayan bu uygulamalar, hem sizin için iftar vaktini gösterebiliyor hem de ibadet edebilmek için yapılması gereken şeylere kılavuz oluyor. Öte yandan, gençleri eğlendirmeyi ihmal etmeyen Ramazan Davulu gibi uygulamalar, sizlere son teknolojiyle eski zamanları hatırlatacak güzellikler sunuyor.

Kullandığınız platforma göre Ramazan uygulamarı indirebileceğiniz blog yazıları aşağıda sıralı:


Emircan ve Barış, birlikte sunmuş oldukları programda sizler için en beğendikleri Ramazan uygulamalarını seçti. "Ne İndirsem? En İyi Ramazan Uygulamaları" için seçtikleri uygulamaların bilgilerine ve indirme bağlantılarına aşağıda yer alan yazılarda ulaşabilirsiniz.


VESTEL Mobil İmsakiye

Ücretsiz olarak sunulan bu kapsamlı uygulama Ramazan ayı boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü beklentiye cevap verebilmek için tasarlanmış. İmsak vakitlerini takip edebileceğiniz bu kapsamlı uygulamada aynı zamanda lezzetli tarifler de bulunuyor. Bu tarifleri deneyerek Ramazan sofralarınıza farklı tatlar kazandırabilirsiniz. 

Adından da anlaşılacağı gibi Vestel tarafından hazırlanan uygulama sayesinde iftara kalan süreyi takip edebilir, ümsak, güneş, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitlerini öğrenebilirsiniz.

Ramazan Rehberi

Ramazan ayı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmanızı kolaylaştıran bu uygulama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır ve ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ramazan Rehberi uygulamasını kullanarak imsakiyeleri takip edebilir, dini makaleler okuyabilir ve vaazlara erişim sağlayabilirsiniz. Uygulamanın en ilgi çeken yanlarından biri de sadece Türkiye değil tüm dünya ülkelrinde ikamet eden müslümanlar için kullanılabilir olması.

Ramazan Davulu

Listenin en eğlenceli ve keyifli uygulaması olan Ramazan Davulu iOS cihazlar üzerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı çalıştırıp cihazınızı salladığınızda ritmik davul sesleri çıkarıyor. Temel olarak alarm uygulaması olarak hazırlanmış olan Ramazan Davulu ile sahur vakitlerini kaçırmayacaksınız. Her ne kadar davulcular sokak sokak gezse de bazı kişiler sesi duyamayabiliyor. İşte bu gibi durumlardan kaçınmak için Ramazan Davulu uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

Namaz Rehberi

Namaz Rehberi namaz kılmaya yeni başlayanlar, namazla ilgili soruları olanlar ve namazın faydalarını öğrenmek isteyenlerin başvurmak isteyeceği türden bir kaynak.

Uygulamada namazla ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve namazın nasıl kılınacağına dair ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Namaz Rehberi'nde yer alan bilgilerin görsellerle desteklenmiş olması bilgilendiricilik seviyesini artırıyor.

Ramazan Duaları

Dua etmek ruhen rahatlamanın en iyi yollarından biridir. Bunu bir de Ramazan gibi kutsal bir zaman diliminde yapıyorsanız ayrı bir anlam kazanır... Bu uygulama da Ramazan ayında dua etmek için iyi bir rehber niteliği taşıyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Ramazan Duaları uygulaması birçok duayı ve zikri içeriyor.

YORUMLAR