Nvidia Shield Tablet Tanıtım Videosu

Grafik çipleri ile tanıdığımız teknoloji devi Nvidia yeni taşınabilir oyun konsolu olan Nvidia Shield Tablet'i çıkardı. Hatırlanacağı üzere Nvidia geçtiğimiz dönemde Nvidia Shield adlı Android işletim sistemine sahip mobil oyun konsolunu oyuncuların beğen

Grafik çipleri ile tanıdığımız teknoloji devi Nvidia yeni taşınabilir oyun konsolu olan Nvidia Shield Tablet'i çıkardı.

Hatırlanacağı üzere Nvidia geçtiğimiz dönemde Nvidia Shield adlı Android işletim sistemine sahip mobil oyun konsolunu oyuncuların beğenisne sunmuş ve büyük başarı yakalamıştı. Nvidia şimdi daha gelişmiş donanımsal özellikler ve daha büyük ekran seçeneğiyle Nvidia Shield Tablet adlı oyuncu tabletini çıkardı.

Nvidia Shield Tablet yine Nvidia Shield gibi bilgisayarımızda çalışan oyunları tabletimiz üzerinden oynamamıza imkan tanıyor. Bunun yanında sahip olduğu Android 4.4.2 Kitkat işletim sistemiyle yeni nesil yüksek kaliteli Android oyunlarını oynamamıza da izin veriyor.

Nvidia Shield Tablet'te 2.3 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli ARM Cortex-A15 işlemci ve 192 çekirdekli Nvidia Kepler GPU'nun bir araya getirildiği Tegra K1 SoC kullanılmakta. Tablet ile kablosuz olarak çalışan bir gamepad de kullanılabiliyor.

Nvidia Shield Tablet'in yurtdışı satış fiyatı WiFi ve 16 GB dahili belleğe sahip olan modelleri için 300$ civarında.

YORUMLAR