Sea of Thieves'de Korsanlar Böyle Savaşıyor

Heyecanla beklenen açık dünya tabanlı korsan oyunu Sea of Thieves gümbür gümbür geliyor. Geçtiğimiz sene duyurulan Sea of Thieves sunduğu uçsuz bucaksız dünya ve eğlenceli korsan temasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Oyunu geliştiren Rare ekibi yayınladı

Heyecanla beklenen açık dünya tabanlı korsan oyunu Sea of Thieves gümbür gümbür geliyor.

Geçtiğimiz sene duyurulan Sea of Thieves sunduğu uçsuz bucaksız dünya ve eğlenceli korsan temasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Oyunu geliştiren Rare ekibi yayınladıkları farklı oynanış videolarıyla adeta ağzımızın sularını akıtmışlardı. Yeni Sea of Thieves oynanış videosu da bize oyundeki deniz savaşları hakkında bilgi veriyor.

Sea of Thieves'in alpha testleri sırasında kaydedilen bu videoda Sea of Thieves geliştirici ekibinden oluşan bir takım gerçek oyuncularla eşleşerek açık denizde karşılaşıyor. Bilindiği üzere Sea of Thieves'de korsan grupları diğer gemileri yağmalayarak ganimetleri ele geçirebiliyorlar. İşte bu karşılaşmada da her takım diğer gemiye geçmek ve hazineleri kendi gemilerine aktarmak için uğraşıyor.

Sea of Thieves'in yeni oynanış videosunda dikkat çeken şey her takımın nasıl koordine bir şekilde hareket ettiği. Sea of Thieves'de bir gemi kaptanı bulunmasına rağmen geminin gideceği yönü bulması için ona bir haritacının yardım etmesi gerekiyor. Diğer tayfa ise topları ateşliyor veya karşı gemiden açılan ateş sonucu hasar alan gemiyi onarıyor. Ayrıca düşmanlar gemiye ayak bastıklarında kılıçlar, tabancalar ve tüfeklerle savaş başlıyor.

Sea of Thieves oynanış olarak oldukça eğlenceli olacak gibi görünmekte. Oyunun bu sene içinde Xbox One ve Windows 10 platformlarına çıkış yapması bekleniyor.

YORUMLAR