Tekerli Pavyon Lexus LIT IS Asfaltları Coşturuyor

Lexus LIT IS sahip olduğu LED aydınlatma ile adeta bir hareket eden disko topu

Eğer uçuk araba tasarımlarının hepsini gördüğünüze inanıyorsanız bir de bu Lexus LIT IS'e göz atmanızda fayda var.

Ürettiği lüks arabalarla tanınan Lexus firması bu sefer Birleşik Krallık kökenli şarkıcı Dua Lipa'nın yeni klibi için sıradışı bir tasarım yapmak üzere kolları sıvamış. Lexus ve Vevo ortaklığıyla çekilecek videoda kullanılacak Lexus LIT IS'nin özelliği ise hareketli bir disko ya da pavyon gibi ışık şovu yapabilmesi. Bu amaçla aracın üzerine toplanma 41.999 adet küçük LED lamba yerleştirilmiş. Bir yandan yol alırken diğer yandan lazerleriyle ateş ediyormuş gibi görünen aracın LED aydınlatma sistemi programlanabilir yapıda. Bu sayede sürücünün hareketlerine ve müziğe göre aydınlatma değişebiliyor.

Lexus LIT IS'te kullanılan LED aydınlatma sisteminin çalışabilmesi için büyük miktarda kablo kullanılmış. Bu kablolar bir çizgi halinde uzatıldığında ise 800 m civarında bir uzunluğa sahip oluyorlar.

Lexus LIT IS'i bir video klipte görebilecek olsak da yollarda görmemiz mümkün olmayabilir. Araçta kullanılan yüksek parlaklığa sahip LED aydınlatma sistemi seyir halindeki araçları kullanan sürücülerin dikkatini kolayca dağıtabilir ve kazalara sebep olabilir.

İşte Karşınızda Dünyanın En Pahalı Arabası LaFerrari

YORUMLAR