Tesla'nın Otomatik Pilotu Nasıl Çalışıyor

Geleceğe dönük projeleri ve yatırımlarıyla teknoloji dünyasının nabzını tutan firma Tesla yeni güncellediği otomatik pilot sisteminin nasıl çalıştığını ilgililerle paylaştı. Bilindiği üzere Tesla, yenilebilir enerji kaynaklarını kullanan buluşlarıyla doğa

Geleceğe dönük projeleri ve yatırımlarıyla teknoloji dünyasının nabzını tutan firma Tesla yeni güncellediği otomatik pilot sisteminin nasıl çalıştığını ilgililerle paylaştı.

Bilindiği üzere Tesla, yenilebilir enerji kaynaklarını kullanan buluşlarıyla doğa dostu teknoloji üreten bir firma. Firma uzun bir süredir elektrik motoruna sahip arabalarını satışa sunuyor. Hatta bu araçlardan olan Tesla Model S dünyanın en çok satılan elektrikli motora sahip sedan otomobili olmuştu. Fakat Tesla'nın marifetleri sadece elektrik enerjisiyle çalışabilen araçlar üretmek değil. Firma bu araçlarını günümüzün oldukça ötesinde olan teknolojilerle birleştiriyor. Bu teknolojilerden bir tanesi de Tesla otomatik pilot teknolojisi.

Tesla otomatik pilot teknolojisi temel olarak aracın herhangi bir kullanıcı müdahalesi olmadan kendi kendini yöneterek trafik içerisinde yol alması anlamına geliyor. Bu teknolojinin temelini kusursuz bir donanım ve yazılım birlikteliği olıuşturmakta. Tesla otomatik pilotu hem farklı açılara sahip yol kameralarından hem de radar sisteminden aldığı verileri işliyor ve bu verilere dayanarak aracın yönlendirmesini yapıyor.

Tesla tarafındna yayınlanan bu videoda Tesla otomatik pilotu aktifken aracın trafik içinde nasıl yol aldığı sergileniyor. Video başlarken de sürücünün sadece yasal gereksinimlerden ötürü şöför koltuğuna oturduğu notu düşülmekte. Video boyunca sürücü elini direksiyona koymadan araç içinde yolculuk yapıyor.

Tesla'nın Otomatik Pilotunu Test Etmek İçin Canını Ortaya Koydu

YORUMLAR