Tesla'nın Otomatik Pilotunu Test Etmek İçin Canını Ortaya Koydu

Tesla Model S günümüzün en popüler elektrikli araba modellerinin arasında yer almakta. Bu doğa dostu araba fosil yakıtları kullanmamasının yanısıra teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Sahip olduğu Tesla otomatik pilot yazılımı sayesinde kendi baş

Tesla Model S günümüzün en popüler elektrikli araba modellerinin arasında yer almakta. Bu doğa dostu araba fosil yakıtları kullanmamasının yanısıra teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Sahip olduğu Tesla otomatik pilot yazılımı sayesinde kendi başına yol alabilen Tesla Model S, kaza önlemi sistemi ile yol üzerindeki insanları ve cisimleri tespit edebiliyor ve fren yapabiliyor. Tesla, bu kaza önleme sisteminin bel kemiğini oluşturan yazılım için geçtiğimiz günlerde bir güncelleme yayınladı. Daha önceden bu yazılım yol üzerindeki nesneleri ve insanları tespit edebilmek için araç üzerindeki kameraları kullanıyordu. Yeni güncelleme ile sistem, aracın sahip olduğu radarı nesnelerin ve insanların tespiti için daha etkin bir şekilde kullanıyor. Peki bu değişiklik uygulamada nasıl bir sonuç doğurmakta? İşte bu sonuçları görmek isteyen çılgın YouTuberlar kendi can güvenliklerini ortaya koyarak yeni kaza önleme sistemini test ediyorlar.

Yapılan testte videoyu çeken YouTuberlardan bir tanesi yolda otomatik pilot ile ilerleyen Tesla Model S'in önüne geçiyor ve olduğu yerde bekliyor. Tesla Model S durmayı başarıyor. Testin sonraki aşamalarında ise Tesla Model S ilerlerken yolun kenarından aniden aracın önüne çıkıyor ve sonuçlar gözleniyor. Ayrıca testler artan hızlarda da gerçekleştiriliyor.

Testlerde neyse ki herhangi bir kaza yaşanmamış; fakat işler ters gitseydi testler can kaybıyla veya ciddi yaralanmalarla sonuçlanabilirdi.

Tesla Model S En Çok Satan Sedan Oldu

YORUMLAR