Wolfenstein 2 - Çikolata ve Kardeş Sevgisi

Bethesda, önümüzdeki aylarda ünlü FPS oyunu serisinin son oyunu Wolfenstein 2'yi oyuncuların beğenisinee sunacak. Anlaşılan o ki Bethesda, oyun yayınlanmadan önce oyuncuların heyecanını yüksek tutmaya çalışıyor. Firmanın yayınladığı son video içerdiği aks

Bethesda, önümüzdeki aylarda ünlü FPS oyunu serisinin son oyunu Wolfenstein 2'yi oyuncuların beğenisinee sunacak.

Anlaşılan o ki Bethesda, oyun yayınlanmadan önce oyuncuların heyecanını yüksek tutmaya çalışıyor. Firmanın yayınladığı son video içerdiği aksiyon dolu sahnelerle bu amaca hitap etmekte; fakat videonun giriş bölümündeki sahneler tamamen eski bir TV programı şeklinde hazırlanmış.

Bilindiği üzere Wolfenstein 2'de alternatif bir Dünya senaryosu karşımıza çıkacak. Bu senaryoda 2. Dünya Savaşı'nın Nazi Almanyası tarafından kazanıldığına ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Naziler tarafından işgal edildiğine tanık oluyoruz. Bu durumun sonucu olarak da televizyon yayınları Nazi propagandası yapma amacına hizmet edecek. İşte videonun ilk kısmındaki bölümün mantığı da bu duruma dayanıyor.

İzleyeceğiniz videoda küçük bir çocuğun gizlice çikolata yediğini görüyoruz. Fakat kahramanımız çikolatasını yerken abisine yakalanıyor ve abisi onu ulusal güvenliğe aykırı davranmak gerekçesiyle "şefkatli" bir şekilde uyarıyor, onu yetkililere şikayet etmekle uyarıyor. Bu da Naziler'in uyguladığı baskıyı sergilemek adına videoya yerleştirilmiş bir bölüm. Videonun geri kalanında ise silahlarını kuşanmış kahramanımızın Naziler'e mermi yağdırdığı sahneleri görmekteyiz.

Wolfenstein 2, 27 Ekim tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkıyor.

YORUMLAR