5. Sınıf Fen ve Teknoloji (windows)

5. Sınıf Fen ve Teknoloji

5. Sınıf Fen ve Teknoloji
DENEME SÜRÜMÜ
2  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    70,121

  • Üretici

    Bilden Bilgisayar

İlköğretim 5.sınıf programına göre hazırlanmıştır.Konu Anlatımı, Bilgi, Etkinlikler, Laboratuvar, Kütüphane, Kavram Haritası, Testler ve İnternet Bağlantısından oluşur.

İlköğretim 5.sınıf programına göre hazırlanmıştır. Bir yılın tüm ders programını içerir. Bu yazılım; derslerdeki başarıyı artırır, Fen ve Teknoloji dersini sevdirir.

Programın İçeriği; Konu Anlatımı, Bilgi, Etkinlikler, Laboratuvar, Kütüphane, Kavram Haritası, Testler ve İnternet Bağlantısından oluşur.

Konu anlatımı, konuya ait kısa bir animasyonun ardından çeşitli sorular sorulur. Bilgi, içerik yazı, ses ve animasyonlarla zenginleştirerek, en anlaşılır biçimde aktarılmıştır. Etkinlikler içinde oyunlar, albümler, okuma parçaları, etkinlikler bölümü içinde bulunmaktadır. Bu bölümde bilginizi ve kültürünüzü geliştirecek ve eğleneceksiniz. Kütüphane bölümünde konularla ilgili ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Laboratuvar bölümünde, deneyler ve canlandırmalar yer almaktadır. Öğrenciler görüntülerle ilgili kilit sorular sayesinde her gün karşılaşılan ama belki fark edilmeyen fen ve teknoloji kavramlarını sorgulayacaklar. Testler bölümünde, her ünitede ön test ve son test bulunmaktadır. Kavram Haritası bölümünde, bağlantılardan yola çıkarak, kavram ilişkilerini sorgulayaran öğrenciler, kavramları zihinlerine kolaylıkla yerleştirecekler.

Ünite başlıkları :

Vücudumuz Bilmecesini Çözelim
Maddenin Değişimi ve Tanınması
Kuvvet ve Hareket
Yaşamımızdaki Elektrik
Dünya, Güneş ve Ay
Canlılar Dünyasını Gezelim
Işık ve Ses 

YORUMLAR