Cobrets

Cobrets
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cobrets adlı Android uygulamasıyla, önceden ayarlanmış ekran parlaklıklarına otomatik olarak geçebilir, gece ve çok ışıklı ortamda kendi kendine parlaklığın değişmesini sağlayabilirsiniz.

Cobrets (Configurable brightness preset) adlı Android uygulaması, mobil cihazlarımızın ekran parlaklığıyla sürekli uğraşmamamız için geliştirilmiş bir uygulama. Çok küçük olan dosya boyutuyla sadece görevini yerine getirmek için programlanan yazılım, daha önceden ayarlanmış parlıklık profilleri sayesinde kolayca geçiş yapmamızı sağlıyor. Ön yüklü olarak 7 adet profille gelen Cobrets ekran parlaklığı uygulaması, bu seçenekleri ayarlamamıza da imkan veriyor. Ön yüklü gelen ayar başlıklarını sıralayacak olursak;

  • Minimum
  • Cuarter
  • Medium
  • Maximum
  • Automatic
  • Nightly Filter
  • Diurnal Filter

Bunlardan her birini tekrar ayarlayabiliyoruz. Başlıklardan da anlaşıldığı üzere, Minimum seçeneğinde en düşük ekran ışığı, Medium'da orta ve Maximum'da ise en yüksek parlaklık seçilmiş oluyor. Cobret uygulamasının asıl önemli özelliği ise Nightly Filter modunu seçtiğimizde ortaya çıkıyor. Zira karanlık ortamda, ne kadar kısarsak kısalım, telefonumuz bir limite kadar ışığı kısıyor. Cobrets ise bu limiti ortadan kaldırarak, ekranı aşırı karanlık hale getirebiliyor. Bu sayede, telefon sarjının çok azaldığı durumlarda bataryadan tasarruf edebilir ve gece kullanımında da fazla ışıkla gözlerinizi yorulmaktan koruyabilirsiniz.

Cobrets'in bir başka filtresi olan Diurnal Filtre ise, akıllı telefonlarımızın ekranına bir başka hava katıyor. Ekranın renk paletini değişteren filtre sayesinde, isterseniz ekranı biraz daha sarı havaya sokarak gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayabilirsiniz. Başka renkler seçimini de izin veren filtre ayarları sayesinde, dilediğiniz şekilde bu filtreyi ayarlayabilirsiniz. 

Android telefonunuzun ekran parlaklığıyla sürekli uğraşmak istemiyor ve kendinize göre özelleştirmek istiyorsanız, bu başarılı uygulma Cobrets'i denemelisiniz.

Cobrets uygulaması, küçük ve kompakt haliyle oldukça başarılı. Filtreler arası geçişi hızlandırmak için ekrana bir de Widget ekleyen uygulamada, bu widget sayesinde çok hızlı ekran parlaklık profilleri değiştirebiliyoruz. Bu Widget'ta çıkacak seçenekleri de uygulama ayarlarından seçmek mümkün.