iPad Pro'nun Suyunu Çıkarmanızı Sağlayacak 15 Uygulama ve Oyun

iPad Pro'nun donanımı ve ekranından tam verim almanızı sağlayacak oyun ve uygulamalar burada

iPad Pro'nun Suyunu Çıkarmanızı Sağlayacak 15 Uygulama ve Oyun

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında duyurduğu yeni tableti iPad Pro'yu tanıtmasının arkasından çok süre geçmeden Türkiye'de de piyasaya sürdü. Yeni iPad dev ekranıyla tabletlerdeki çıtayı biraz yükseltiyor. 12.9 inçlik büyük ekranın yanında cihazın sahip olduğu yüksek işlem gücü iPad Pro'nun karmaşık işlemlerin ve grafiksel hesaplamaların altından kolayca kalkmasını sağlıyor. 4 GB RAM ve 64 Bit işlemci ile donatılmış olan iPad Pro'da büyük işlem yükü gerektiren çizim, modelleme uygulamalarını çalıştırabilir ve yüksek detay seviyesiyle ve yüksek çözünürlük desteğiyle oyunlar oynayabilirsiniz. Peki bu kadar yüksek özelliklere sahip olan iPad Pro ile ne yapacağız? Cevap basit; suyunu çıkaracak uygulamaları yükleyerek eğlenceyi ve işlevselliği maksimum düzeyde yaşayacağız. İşte bu yazımızda da iPad Pro'nuzun tüm gücünü arkasına alacak en iyi iPad Pro uygulamaları ve en iyi iPad Pro oyunları bir arada size sunuluyor. Listemizdeki bütün uygulama ve oyunlara kısaca göz atalım: 

uMake

uMake eğer 3 boyutlu modelleme yapıyorsanız ya da karakalem çizimlerinize biraz derinlik kazandırmak istiyorsanız işinize yarayabilecek bir çizim ve tasarım uygulaması. uMake temel olarak 2 boyutlu olarak çizdiğiniz nesneleri 3 boyutlu hale getirebilen bir uygulama. uMake ile iPad Pro'nuzu bir dijital çizim tahtasına dönüştürebilir ve Apple Pencil ile çizim yapmaya başlayabilirsiniz. 

uMake'i ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz ve 10 adet tasarımı ücretsiz yapabiliyorsunuz. Eğer uygulamayı daha uzun süre kullanmak isterseniz aylık veya yıllık üyelik ücreti ödemeniz gerekmekte.

Paper

Paper basit ve hızlı bir şekilde notlar almanızı, çizimler yapmanızı mümkün kılan bir uygulama olarak özetlenebilir. Paper kullanarak resim çizebilir, resimlerin veya fotoğrafların üzerine notlar ekleyebilir, kendi çizgi romanınızı oluşturabilir, grafikler çizebilir, yapışkan notlar benzeri notlar hazırlayabilir, hazırladığınız çizim ve notları PDF, Keynote ya da Powerpoint dökümanları olarak dışa aktarabilirsiniz. Paper, Apple Pencil ile birlikte kullanıdğınızda harikalar yaratabilen bir uygulama, üstelik ücretsiz:

Enlight

Enlight iOS işletim sistemi üzerinde kullanabileceğiniz en yetenekli fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulama içerisindeki yüksek sayıdaki fotoğraf efektleri, filtreleri ve çerçevelerin yanında Enlight ile fotoğrafınızda fiziksel değişiklikler yapabiliyor, farklı fotoğrafları aynı kare içerisinde karıştırabiliyorsunuz. Uygulamanın güzel yönü ise bütün bu işlemleri yapabilmenin oldukça basit olması.

Eğer fotoğraflarla uğraşmayı seviyorsanız Enlight iPad Pro'nuzun büyük ekranı üzerinde maksimum verimlilik ve daha kolay kullanım sunacaktır:

Procreate

Procreate eğer çizim ile uğraşıyorsanız bulabileceğiniz en başarılı çizim uygulamalarından biri. Procreate'in sahip olduğu önemli özellikleri onu sınıfının bir numarası yapıyor. iPad Pro'nun işlem gücü ve yüksek çözünürlüklü ekranıyla Procreate'in yetenekleri birleşince ortaya kusursuz bir sonuç çıkmakta. 

Apple Pencil ile kullanabileceğiniz Procreate ile klasik karakalem çizimlerin yanısıra kendi renklendireceğiniz resimler yapabiliyorsunuz. Uygulamanın sahip olduğu 64 Bit renk desteği ve iPad Pro'ya özel olarak sunduğu 16K'ya 4K tuval çözünürlüğü uygulamanın altyapısını oluşturan güçlü Silica motoru ile birleşiyor. Procreate, iPad Pro'nun çok çekirdekli işlemcisinden tam anlamıyla yararlanabildiği için takılmadan uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Procreate'de kullanabileceğiniz 128 hazır fırça türüne sahipsiniz, dilerseniz bu fırçalar üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz ve kendi fırça türlerinizi yaratabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın çift kaplamalı fırça özelliği belli durumlarda size avantaj kazandırıyor. 

Procreate ödeyeceğiniz parayı kuruşu kuruşuna hak edecek bir uygulama:

Vrse

Vrse herhangi bir sanal gerçeklik sistemine sahip olmadan iPad Pro'nuz üzerinde sanal gerçeklik deneyimi yaşamanızı mümkün kılan bir uygulama. Vrse içerisinde yer alan farklı 360 derecelik videolar ile iPad Pro'nunuzun ekranının marifetlerini sergileyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunulan uygulama kulaklığınızla kullandığınızda sizi içine çeken bir deneyim sunuyor. 

Complete Anatomy

Complete Anatomy eğer sağlıksektöründe çalışıyorsanız ya da tıp bilimine merak duyuyorsanız işinize yarayabilecek bir anatomi uygulaması. Complete Anatomy temel olarak insan vücudunun yüksek detaylı bir 3 boyutlu modelini iPad Pro'nuz üzerine taşıyor. Bu modelde insan anatomisinde yer alan 12 sistem detaylı olarak incelenebiliyor. Complete Anatomy'nin ücretsiz versiyonu size kas, iskelet ve sinir sistemlerini inceleme imkanı verirken aylık üyelik ücreti ödediğinizde modelleme üzerinde çalışabiliyor, kesme ve çizme işlemlerini gerçekleştirebiliyor, 3 boyutlu klipler hazırlayabiliyorsunuz.

PDF Expert

PDF Expert size iş hayatınızda büyük faydası dokunacak ve iPad Pro'nuzun dizüstü bilgisayarınızın yerini almasını sağlayabilecek bir uygulama. PDF Expert temel olarak PDF dökümanlarını görüntülemenizi mümkün kılıyor ve PDF dökümanlarınız üzerinde her detayı düzenlemenize izin veriyor. Uygulama PDF dökümanlarınızı imzalayabilmenize de yardımcı oluyor. iPad Pro'nuzun büyük ekranından faydalanarak bir gazete okur gibi PDF dökümanlarınıza göz atabilmeniz mümkün. 

PDF Expert Google Drive, Dropbox ve iCloud gibi bulut servislerini de desteklemekte.

Dilerseniz biraz da iPad Pro'nuz üzerinde eğlencenizi üst düzeye taşıyacak oyunlara göz atalım.

  1. iPad Pro'nun Suyunu Çıkarmanızı Sağlayacak 15 Uygulama ve Oyun
  2. En İyi iPad Pro Oyunları

YORUMLAR