Düz Dünya Derneği Gemi Gezisine Çıkacak

düz dünya gemi

Dünya’nın düz olduğuna inanan bir grup insan tarafından kurulan Düz Dünya Derneği, on yıllardır yapmaları gereken bir işi en sonunda akıl edebildiler. Flat Earth International Conference, yaptığı açıklamayla yakın zaman sonra oldukça büyük bir gemi gezisi ayarlayacaklarını ve Dünya’nın düz olduğunu kendi gözleriyle göreceklerini söyledi.

2020 yılında yapılacağı söylenen gemi gezisi, “en büyük, en cesur ve yaşanacak en iyi macera” olarak tanımlandı. Flat Earth International Conference, gezinin katılımcılarına birçok eğlence sunacağını kaydederken, gemide rapçi B.o.B ve televizyon sunucusu Tila Tequila gibi ünlü isimlerin de olmasının beklendiğini belirtti. Gemide açık büfe yemek, açık hava havuzu ve sanal sörf platformu gibi eğlencelerin bulunacağı, not edilen bilgiler arasında yerini aldı.

düz dünya gemi

Sakın onlara söylemeyin

Düz Dünya Derneği, uzun süredir Dünya’nın düz olduğunu ve bütün hükümetlerin bu gerçeği insanlardan saklamak adına çaba sarf ettiğini iddia ediyordu. Dünya’nın düz olduğuna dair teorik kanıtlardan öteye gidemeyen dernek, gözle görülür gerçekleriyse yine aldatmaca olarak adlandırıyordu.

Tüm bunlara rağmen derneğin görmediği bir başka detayın daha olduğu aktarıldı: Gemi GPS sistemi! Modern gemilerde kullanılan ve gemilerin yollarını bulmasını sağlayan GPS sistemi, Dünya’nın yuvarlak oluşundan faydalanarak çalışıyor. Dünya’nın görüngesine gönderilen GPS uyduları, gezegenimizin “çevresinde” dönerek, bazı cisimlerin yerini saptırıyor ve diğer cihazlarla iletişim kuruyor. Uzayda yakıt harcamadan dönmesini ise yine Dünya’nın geoid şekline ve kendi çevresinde dönmesine borçlu!