Microsoft, Paint’i Baştan Aşağı Yeniledi

Microsoft, Paint’i Baştan Aşağı Yeniledi

Microsoft, Windows’un en popüler programlarından birisi olan Paint’i Windows 10 için tamamen yeniledi.

Microsoft, Windows işletim sisteminin en çok bilinen programlarından birisi olan Paint’i güncelledi. Yüzeysel bir çizim programı olarak bilinen Paint, bu güncellemeyle birlikte üç boyutlu çizimler bile yapılabilen, mükemmel ve son derece basit bir çizim programına dönüştürüldü.

Microsoft’un Windows 10 için geliştirdiği yeni Paint’in videosu, Twitter’da WalkingCat ismini kullanan bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Tanıtım videosundan gördüğümüz kadarıyla Paint’in birçok şeyi değişmiş ancak bunlardan en önemlisi, programa yeni eklenen üç boyutlu çizim yapma özelliği.

Üç boyutlu çizim yapma özelliği, kullanıcıların üç boyutlu nesneler yaratabilmelerini ve onları renklendirebilmelerini sağlıyor. Aşağıdaki videoda üç boyutlu çizim özelliğinin nasıl çalıştığını basit bir örnekle görebilirsiniz.

Bu videoların yayımlanması, Microsoft’un ay sonunda New York’ta düzenleyeceği etkinliği duyurmasından sadece birkaç saat sonra gerçekleşti. Etkinlikte yeni bir Surface cihazının tanıtılması bekleniyor. Bu tesadüf, Paint’in tanıtılacak yeni Surface cihazı için geliştirildiğini düşünmemizi sağladı. Bakalım bu düşüncelerimiz doğru çıkacak mı?

Microsoft, Edge Tarayıcının Güvenliğini Artıracak

Microsoft İş Yerlerini Otomobillere Sığdıracak

YORUMLAR