Play Store Promosyon Kodu Sistemine Geçti

Play Store Promosyon Kodu Sistemine Geçti

Google, Play Store'daki kullanıcıların uygulamalarla olan etkileşimlerini arttırmak için promosyon kodu sistemine geçiş yaptı.

Google, Android uygulamaların kullanıcılarla olan etkileşimlerini arttırmak için yepyeni bir sisteme geçiş yaptı. Bu sistem sayesinde artık geliştirici konsoluna sahip olanlar promosyon kodu üretebilecek ve kullanıcılara dağıtabilecek. Bu sistem AppStore'de yıllar önce hizmete girmişti ve şu an büyük oranda kullanılıyor.

Android uygulama geliştiricilerin rahat bir şekilde kullanabileceği bu sistem 3 aylık süreçte 500, 2 yıllık süreçte ise toplam 2000 adet kod üretilmesine izin verecek. Bu promosyon kodları ücretli uygulamalarda kullanılabilecek ve aynı zamanda uygulama içi item yükseltmelerinde de kullanılabilecek. Promosyon kodlarının süresi en fazla 1 yıl olacak şekilde geliştiriciler tarafından belirleniyor. 

Bu sistem ile oluşturulacak kodların uygulama etkileşimlerini arttırması bekleniyor. Eğer bir geliştirici konsoluna sahipseniz şu an kod oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kod oluşturma hakkında yardım almak için ise buradaki dökümanı kullanabilirsiniz.

Google Maps Android Sürümüne Sürüş Modu Özelliği Geliyor

Google Play 13 Uygulamayı Marketten Kaldırdı Siz de Telefonlarınızdan Kaldırın

YORUMLAR