Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır? (VPN'siz ve Root'suz)

VPN’siz ve root’suz Google Play Store ülke değiştirme nasıl yapılır? Google Play ülke sorunu (Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor) nasıl çözülür? Google Play ülke ayarı nasıl yapılır? Google Play Store'daki ülke kısıtlaması nasıl kaldırılır? Türkiye’de indirilmeye açılmayan Android oyunlar ve uygulamalar nasıl indirilir? sorularını bu blog yazımızda yanıtlıyoruz.

“Google Play Store bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” hatası, Google Play Store ülke değiştirme işlemi ile kolaylıkla çözülebiliyor. Şimdiye kadar VPN uygulamalarıyla yapılabilen Google Play ülke değiştirme işlemi artık VPN’siz ve root’suz yapılabiliyor. Bu blog yazımızda henüz Türkiye’de indirilmeye açılmayan Android oyunları/uygulamaları indirebilmek için Google Play ülke ayarlarının nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Google Play Store ülke sorununu aşmanın yolu oldukça basit.

Soft launch olarak Google Play Store’da yayınlanan Android oyun veya uygulamalar için “Bu öğe cihazınızla uyumlu değil” uyarısı çıkıyor. Geliştiricinin belli bölgelerde indirmeye açtığı, bölge kısıtlamalı olarak yayınladığı Android oyun veya uygulamalarda da “Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” iletisi gösteriliyor. Henüz dünya genelinde indirilmeye açılmamış veya bölgeye özel açılan oyunları/uygulamaları indirmek için VPN uygulamalarını kullanabileceğiniz gibi APK dosyası indirerek de sorunu çözebilirsiniz. Ancak bundan çok daha basit bir yol var: Google’ın uygulama mağazasına yeni eklediği Ülke ve profiller seçeneğini kullanmak.

Google Play Store Ülke (Bölge) Değiştirme:

VPN’siz ve root’suz olarak Google Play Store ülke (bölge) değiştirmek için izlenmesi gereken adımlar şöyle:

  • Android telefonunuzda Play Store uygulamasını açıyorsunuz.
  • Sol açılır menüden Hesap’a dokuyorsunuz.
  • Ülke değiştirme seçeneğine erişiminiz var burada Ülke ve profiller’i göreceksiniz.
  • Ülke’ye dokunup yeni ülke seçiminizi yapıyorsunuz.
  • Uyarı mesajına onay vermenizle birlikte Google Play ülke değiştirme işlemi tamamlanmış oluyor.

Not: Bu seçenek şu anda herkese açık değil. Ayrıca mevcut ödeme yöntemlerinin veya Play bakiyesinin kullanılamaz olacağı ve 365 gün içinde ikinci bir ülke değişimine izin verilmeyeceği Google tarafından belirtiliyor. Google Play hesabı ülke değiştirme yaparken dikkatli olmakta fayda var.

YORUMLAR