Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır? Bu yazıda Root'suz ve VPN'siz ülke değiştirme nasıl yapılır sorusuna daha yakından göz atacağız.

Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır? - Play Store üzerinde yer alan bazı uygulamalar veya hizmetler, yalnızca belirli bölgelere ya da ülkelere özel olarak sunulabiliyor. Bu gibi durumlarda o bölgeye ya da ülkeye bağlı olan hesaptan indirme yapmadan uygulamaya ya da hizmete erişmeniz mümkün olmuyor. Peki Root'suz ve VPN'siz Ülke Değiştirme nasıl yapılır?

Google Play Store Çalışmıyorsa Yapabileceğiniz 10 İşlem
NASIL YAPILIR

Google Play Store Çalışmıyorsa Yapabileceğiniz 10 İşlem

Android işletim sistemli cihazlarda önyüklü olarak gelen Google Play Store, bazen çeşitli nedenlerden dolayı hatalar verebiliyor.

Eğer indirmeye çalıştığınız içerikte 'Google Play Store Bu Öge Ülkenizde Kullanılamıyor' hatası alıyorsanız yapmanız gereken temel işlem, Play Store'un bölgesini değiştirmek olacaktır. Bunu Root ya da VPN yardımı ile yapmanız mümkün olsa da her kullanıcı bu tip işlemlere girişmek istemediği için daha basit bir yöntem arıyor.

Neyse ki doğru yerdesiniz. Play Store Bölge Değiştirme işlemleri yalnızca birkaç dakikanızı alacak ufak birkaç yöntemle birlikte rahatlıkla değiştirilebiliyor. Bu sayede indirmek istediğiniz ancak bölge kısıtlamalarından ötürü indiremediğiniz uygulamaları ya da içerikleri kolaylıkla indirebileceksiniz.

Google Play Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

  • Play Store uygulamasını açın.
  • Soldaki menüyü açın.
  • Hesap sekmesine tıklayın.
  • Ülke ve Profiller menüsüne tıklayın.
  • Ülke butonuna basın ve yeni bir ülke seçin.
  • Gelen bildirimi onaylayın.

Android 11 ile Gelen ve Hemen Denemeniz Gereken 5 Yenilik

Tüm bu adımların ardından Play Store'un bağlı olduğu ülke değişecektir ve bu sayede istediğiniz uygulamayı kolay ve hızlı bir şekilde indirebileceksiniz. Bazı kullanıcılar bu menünün kendilerinde açık olmadığını ve bu nedenle ülke konumunu değiştiremediklerini söylüyor.

Bu gibi durumlarda ise alternatif çözümlerden destek almanız gerekecektir. 

Alternatif Çözümler

Eğer yukarıdaki adımları uygulama sırasında çeşiti sorunlar ya da hatalar ile karşılaştıysanız ya da alternatif çözümler arıyorsanız, uygulayabileceğiniz bazı alternatif çözümlerin mevcut olduğunu söyleyelim. Burada seçeneklerimiz VPN ve APK olmak üzere ikiye ayrılıyor.

- İlk tercihinizi Tamindir gibi güvenilir bir kaynaktan (.apk) dosyası indirmekten yana kullanabilirsiniz. Uygulamaya ait dosyayı internetten arayın ve indirip cihazınıza kurun. Bu sayede herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan uygulamaya erişebileceksiniz. İnternette çok sayıda zararlı yazılım dolaştığı için indirmeleri yalnızca güvenilir kaynaklardan yapın.

- Bunun dışında VPN yardımı ile Play Store engelini aşmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem de her kullanıcıda düzgün bir şekilde çalışmıyor ancak sizde başarılı bir şekilde çalışma ihtimali olduğundan denemenizde ve görmenizde hiçbir sakınca yok gibi gözüküyor.

Android 11 Güncellemesi Alacak Telefonlar
YAZILIM

Android 11 Güncellemesi Alacak Telefonlar

Android 11 Güncellemesi Alacak Telefonlar - Pek çok kullanıcı tarafından uzun bir süredir heyecanla beklenen Android 11 nihayetinde tamamlandı ve yayınlandı.

YORUMLAR