Google Play'den APK Dosyası Nasıl İndirilir

Bu yazıda, Google Play'de bulunan gizli uygulamaların APK dosyalarını, nasıl indirebileceğinizi anlatan bilgiler yer almaktadır.

Google Play'den APK Dosyası Nasıl İndirilir

Google Play mağazasındaki bazı uygulamalar, bulunduğunuz konum veya kullandığınız cihaza göre her uygulamayı yüklemenize izin vermeyebiliyor. Böyle bir durumda karşılaştığınızda uygulamaların APK dosyalarını farklı yollarla edinmeniz gerekiyor.

APK Downloader Extension adlı uygulama bu tür uygulamaları indirebilmenize olanak sağlayan bir mobil uygulama. Kısıtlanmış olan uygulamayı indirmek için, uygulamanın Google Play sayfasını mobil cihazınızın web tarayıcısında açmanız gerekiyor.

Ardından Paylaş butonuna tıkladıktan sonra ekranda beliren uygulamalardan APK Downloader Extension’ı seçip, sonraki ekranda “GET” düğmesine basmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra uygulama indirilmeye başlıyor.

Bir diğer alternatif yöntem ise, uygulamanın bağlantısındaki ID kısmını programa girmek. Örnek olarak Facebook uygulamasını alalım. Uygulamanın bağlantısı "https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.katana" şeklinde. Koyu işaretli olan kısmı APK Downloader Extension uygulamasında Package bölümündeki boş alana yazıyoruz ve ardından "Get" butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra uygulamanın APK dosyası indirilmeye başlıyor. Dosya indirildikten sonra üzerine tıklayarak uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Uygulamanın çalışabilmesi için Google Play Services’a ihtiyaç duyuluyor. Eğer yüklü değilse Google Framework ID’nizi girerek oturum açabilir, uygulamaları indirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, APK Downloader Extension’ı sadece ücretsiz uygulamaları indirirken kullanabiliyorsunuz.

YORUMLAR