Windows XP ve Vista'dan Windows 8.1'e Yükseltme Mümkün Olmayacak

Windows XP ve Vista'dan Windows 8.1'e Yükseltme Mümkün Olmayacak

Microsoft birkaç gün önce kullanıcıların beğenisine sunduğu Windows 8.1 önizleme sürümünün ardından kullanıcılara yenilenmiş işletim sistemi ile ilgili daha detaylı bilgiler vermeye başladı. Microsoft zaten bir süre önce donanım üreticileri ile Windows 8.1 yükseltme senaryolarını paylaşmıştı. Bu bilgilerde yükseltmenin ne şartlarda gerçekleşebileceği açıklanmış ve üreticilerin kullanıcıları bu konuda aydınlatmaları için gerekli dökümanları hazırlamalarına yardımcı olunmuştu.

Şimdi ise bu bilgiler bütün kullanıcılar ile paylaşıldı. Açıklamalara göre Windows XP veya Windows Vista kullanan bilgisayarlar yükseltme şeklinde bir Windows 8.1 kurulumu gerçekleştiremeyecek. Bu da kullanıcı bilgilerinin yedeklenmesini ve baştan temiz bir kurulum yapılmasını gerektirecek.

Tabii ki Windows 8.1'in bu uğraşıya değip değmeyeceği kullanıcıların tercihinde olacaktır. Eğer siz de Windows 8.1''in önizleme sürümü ile işletim sistemini test etmek isterseniz Windows 8.1 ISO dosyasını buradan indirebilirsiniz:

Her 10 Bilgisayardan 9'unda Windows Yüklü

YORUMLAR