MS-DOS Mobile

MS-DOS Mobile

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 297
  • DOSYA BOYUTU 7.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

PC için bir klasik olan MS-DOS, Windows Phone cihazınızı Windows öncesi döneme doğru bir yolculuğa çıkartıyor.

Cep Telefonunuzun modern işletim sisteminden sıkıldıysanız ve klasik bir arayüz arıyorsanız MS-DOS Mobile ile yeniden tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Microsoft'un 1 Nisan şakası olarak çıkarmış olduğu uygulama ilk gününde ciddiye alınmamıştı, ancak sonradan şakanın içerisinde bir ciddilik payı olduğu da anlaşılmıştır.

MS-DOS ne işinize mi yarayacak? Pratik anlamda düşünülecek olursa Windows Phone cihazınızın başarabildiğinden daha fazlasını sunmayan, hatta daha zahmetli bir yol sunan bu uygulama aslında yazılım tarihi konusunda meraklı olan insanlara hitap ediyor. Windows işletim sistemi gelmeden önce PC için kullanılan bir arayüz olan MS-DOS, bana soracak olursanız, copy *.* ile disketler üzerinden veri aktardığımız dönemleri hatırlatıyor. MS-DOS Mobile tamamen ücretsiz!

Vakit öldürmelik bir eğlence arıyorsanız MS-DOS size güzel bir klasik soluk verecektir. Günümüzde işletim sisteminin ulaştığı uçları anlamak için de bu uygulamayı kullanabilirsiniz. MS-DOS komutları arasında format bile var, ancak bu fonksiyonların hepsi deneme amaçlı ve telefonunuzda kritik değişikliklere yol açmıyor.