TwinsOrNot

TwinsOrNot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,907
  • DOSYA BOYUTU 1.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft

TwinsOrNot, Microsoft'un yüz tanıma teknolojisini kullanarak geliştirdiği ikiz bulma uygulaması.

TwinsOrNot, Microsoft’un yüz tanıma teknolojisini kullanarak geliştirdiği uygulamalarından biri ve sadece Windows Phone platformundaki kullanıcılar deneyimleyebiliyorlar. Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulama, tarattığınız fotoğrafların birbirine ne kadar benzediği hakkında kısa bir bilgi veriyor. Dünyada size oldukça benzeyen biri olup olmadığını merak ediyorsanız bu uygulamayla rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

TwinsOrNot, hatırlayacağınız üzere ilk olarak web servisi olarak karşımıza çıkmıştı. Temelde ikiz bulma aracı olarak eğlence amaçlı kullanılan bu servis tıpkı How-Old.net gibi sonradan uygulama haline getirildi. Bu bağlamda TwinsOrNot hizmetini daha önce kullandıysanız mobil uygulamasını yüklemenizi önermem. Zira farklı hiçbir noktası yok.

Dünya genelinde eşi benzeriniz olup olmadığını öğrenmek için tek yapmanız gereken telefonunuzdan bir fotoğraf yüklemek veya Bing üzerinden bir fotoğraf seçmek. Akabinde kısa bir yüz tarama işleminin ardından diğer fotoğraftakiyle benzerliğiniz hesaplanıyor. Eğer uygulamayı denemek amacıyla farklı açılardan tamemen farklı bir fotoğrafınızı koyarsanız harika eşleştirme 0 alıyorsunuz. Tabii ki uygulama şimdilik deneme sürecinde olduğundan tamamen eğlence odaklı.