Ubuntu Desktop Edition

Ubuntu Desktop Edition

kullanıcı

Windows'a alternatif olan en gelişmiş özelliklere ve en kolay kullanım olanaklarına sahip açık kaynak kodlaması ile yaratılmış bir linux işletim sistemi olan Ubuntu ile ücretsiz bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz.

Açık kaynak kodlamalı ücretsiz bir linux işletim sistemi olan Ubuntu ile yüksek ücretler ödeyerek sahip olacağınız işletim sistemlerinden daha düzgün çalışan işletim sistemine tamamen ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Ubuntu masaüstü versiyonu ile internette sörf yapabilir, email iletilerinizi kontrol edebilir, dökümanlar yazabilir, resim müzik işlemeleri yapabilirsiniz. Kısaca bir işletim sisteminin sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Windows - Linux çekişmesinde linux'u oldukça iddialı konuma getiriyor. 25 dakikadan kısa bir süre içerisinde işletim sisteminizi Linux Ubuntu yapabilirsiniz.

Masaüstü kolaylıkları

Sisteminiz açıldığında tertemiz ve bomboş bir masaüstü göreceksiniz. Hiç bir ikon veya tema olmayacak. Oldukça sadece ve güzel bir masaüstünüz olacak.

Ubuntu 'Sadece iş'

Sisteminizin siz kurduğunuz anda hazır olması için tüm detaylar sonuna kadar düşünülmüş. İşletim sistemi ile birlikte ihtiyacınız olan tüm programlar da geliyor. Ve bunları seçip kurarak istediğiniz şekilde bilgisayarınızı kişiselleştiriyorsunuz.

OpenOffice kullanım arayüzü olarak diğer ofis yazılımlarından çok daha kolay ve hızlı çalışır ve kolay anlaşılabilir durumdadır. İhtiyacınız olan tek şey OpenOffice'tir!

Word processor - Her hangi bir şey için hızlı metinler yazmanıza veya detaylı bir metin belgesi yazmanız için tek gerekli olan şey Word Processor!

Spreadsheet - Hesap makinesi, analizleme veya her türlü nümerik raporlama aracını içinde barındıran bir araçkiti.

Presentation - Kolay, hızlı ve güçlü bir sunum aracı. Efektli sunumlar yapmanıza imkan sunuyor.

Microsoft Office, Word Perfect, KOffice or StarOffice dosyalarınızı kolayca açın düzenleyin ve arkadaşlarınızla paylaşın.
Hızlı ve kolay güncellemeler

Görev çubuğunda beliren güncelleme yazısı  ile sisteminizin güncellenmesi gerektiği size haber verilir. Tıklarsınız ve sisteminiz çok kısa bir süre içinde güncellenir.
Yazılım Kütüphanesi

Daha fazla yazılıma mı ihtiyacınız var? Ubuntu kataloğunda mevcut bulunan yüzlerce programdan işinize yarayanı seçin ve onu kullanın. Sadece yapmanız gereken seçmek download tuşuna basmak ve yüklemek.

Ubuntu sizin dilinizde!

Bir çok insana ulaşıp o insanları daha güzel ve ücretsiz işletim sistemleri ile tanıştırmak için yaratılmış olan Ubuntu içerisinde bir çok dil seçeneğini de barındırıyor. Tabiki Türkçe de dahil!

Daha fazla özellik görmek için ubuntulinux.org adresini ziyaret ediniz. Veya Ubuntu Türkiye resmi sitesinden yardım alabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemini indirdikten sonra yakmak için boş bir CD
  • Intel veya AMD uyumlu bir bilgisayar
  • Minimum 256MB RAM