Flic

1.1
Flic
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iPhone ve iPad cihazlarınızda bulunan gereksiz fotoğrafları Flic uygulamasını kullanarak kolayca silebilirsiniz.

iPhone ve iPad cihazlarımızda varolan resimleri galerimizden silmek zaman zaman oldukça zorlayıcı olabiliyor. Zira resimlerin tek tek görülmesi veya küçük hallerinden silinip silinmeyeceklerine karar verilmesi zaman alıcı bir süreç. Bu resim silme sürecini daha kolay hale getirebilmek için hazırlanmış uygulamalardan birisi ise Flic olarak karşımıza çıktı ve çok kısa sürede mobil cihazınızda yer kaplayan resimleri ve fotoğrafları ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Uygulama temel olarak arkadaşlık uygulaması Tinder benzeri bir arayüze sahip ve bu sayede fotoğraflarınızı tararken tek yapmanız gereken karşınıza çıkan fotoğrafı sağa veya sola ittirmek. Sağa ittirdiğiniz fotoğraflar galerinizde kalmaya devam ediyorlar ve sola ittirdikleriniz ise hemen siliniyorlar.

Böylece olabilecek en hızlı şekilde hepsini gözden geçirmeye başlayabiliyor ve en iyi fotoğrafları elinizde tutabiliyorsunuz. Uygulamanın hatırlatma özelliği sayesinde her ay unutmadan silmek istediğiniz fotoğraflar konusunda uyarılar da alabiliyorsunuz. Uygulamanın bu özelliği sayesinde telefonunuzun hafızasını gereksiz yere doldurmadan yeni fotoğraflar çekmeye devam edebiliyorsunuz.

Her ne kadar ücretsiz olmasa da Flic uygulamasının çok ihtiyaç duyulan bir özelliği karşıladığını söyleyebilirim. Düzenli olarak iOS fotoğraf galerisinin bakımını yapmak isteyenlerin kesinlikle göz atmaları gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR