Jolly Join

Jolly Join
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Jolly Join'de aynı renkli sevimli karakterleri birleştirmeye ve bölümleri bu şekilde tamamlamaya çalışıyoruz.

Jolly Join, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz eğlenceli ve zekaya dayalı bir bulmaca oyunu olarak tanımlanabilir. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyunda sevimli karakterleri eşleştirmeye ve bu şekilde tüm ekranı bitirmeye çalışıyoruz.

Oyuna ilk girdiğimiz birkaç kolay bölümle oyunun genel atmosferine ve kontrollerine alışıyoruz. Daha sonra ise oyun gerçek zorluk seviyesini göstermeye başlıyor ve işler zorlaşıyor. Oyunda tam olarak yapmamız gereken şey aynı renkli ve aynı tipteki karakterleri parmağımızı sürükleyerek birleştirmek. Bunu yapmak her ne kadar kolay gibi görünse de ekrandaki karakterlerin sayısı arttıkça başarması zor bir görev halini alıyor. Özellikle süre faktörü devreye girince hem çok iyi karar vermeli hem de çok hızlı davranmalıyız.

Oyundaki performansımız üç yıldız üzerinden değerlendiriliyor. Ne kadar hızlı olursak alacağımız yıldız oranı da aynı ölçüde yüksek oluyor. Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi de iki farklı oyun moduna sahip olması. Bu sayede oyuncular bir moddan sıkılınca diğerinde mücadele edebilme şansına sahip oluyorlar. Açıkçası birkaç mod daha olsa daha iyi olabilirdi fakat bu haliyle de gayet yeterli.

Oyunda kullanılan grafikler bu tarz bir oyundan olan beklentileri rahatlıkla karşılıyor. Özellikle çocuklara hitap edecek bir tasarım diline yer verildiğini belirtmeden geçmeyelim. Genel olarak başarılı bir oyun olarak nitelenedirebileceğimiz Jolly Join, bulmaca ağırlıklı oyunlar oynamaktan keyif alan herkesin severek oynayabileceği bir yapım.

YORUMLAR