General Mobile 4G ile Android N Betayı Denemek İster misiniz?

General Mobile Google ile oldukça heyecan verici bir iş ortaklığına girdi. General Mobile 4G Androidone cihazlar Android N beta sürümüne yükseltilebiliyor.

General Mobile 4G ile Android N Betayı Denemek İster misiniz?

General Mobile Google ile oldukça heyecan verici bir iş ortaklığına girdi. General Mobile 4G Androidone cihazlar Android N beta sürümüne yükseltilebiliyor. Böylece yeni işletim sistemi General Mobile 4G Androidone ile test edilebiliyor.

Ülkemizde hala Android 6.0 güncellemesini alamayan onlarca marka var. Ancak General Mobile Android kullanıcılarına son derece önemli bir fırsat sunuyor. Bildiğiniz gibi Google yeni Android sürümü Android N’ni geliştiricilere açalı yaklaşık bir hafta kadar oldu. Şimdi General Mobile 4G Androidone cihazlar Google ile yapılan işbirliği çerçevesinde Android N sürümünü kullanabilme şansını yakalayacaklar. Android N, şu an sadece Nexus ve General Mobile 4G Androidone modeli için kullanıcıların hizmetine girmiş bulunuyor. Android N’in çoklu pencere, gelişmiş bildirim menüsü ve geliştirilmiş güç tasaruf modu ve diğer tüm özelliklerini General Mobile 4G Androidone ile de denemek mümkün olabilecek.

Dikkat edilmesi gereken önemli detaylar

  • Android N işletim sistemi sadece geliştiricilere yayınlandı. Deneyeceğiniz işletim sisteminin nihai ve kararlı sürüm olmadığını unutmayın. Sistemde takılmalar ve donmalar yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı uygulama hataları ve uyumsuzluklar da olabilir.
  • Marshmallow sürümüne geri dönüş yapmak isterseniz telefonunuzda bulunan tüm verilerin silineceğini unutmayın.
  • İşlemlere başlamadan önce telefonunuzun verilerini mutlaka yedekleyin  çünkü  güncelleme esnasında da verileriniz silinebilir.

Android N nasıl kurulur?

Bu fırsattan faydalanabilmek için önce https://www.google.com/android/beta adresini ziyaret etmek gerekiyor. Bu linki kullanarak geliştirici kaydı yaptırabilirsiniz. Unutmayın, Google hesabınıza General Mobile 4G Androidone tanımlıysa bu sayfada “geliştirici sürümünü kullanabilen cihazlar” listesinde telefonu görmeniz mümkün olabiliyor.

Telefonunuz Android N sürümüne hazırsa aşağıdaki resimdeki gibi adımları takip edebilirsiniz.

Karşınıza gelen sözleşme ekranına onay vererek ‘’Join Beta’’​sekmesine tıklayın.

Kaydınızı oluşturduktan sonra, "Menü ­ Ayarlar ­Telefon hakkında ­Sistem güncellemeleri’’ bölümüne girip güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Ancak hatırlatalım, güncelleme bu kayıt işleminden sonra 24 saat içerisinde geliyor. Anında almanız pek olası olmayabilir. .

İndirme işlemi bittikten sonra telefonunuz otomatik olarak ilk kurulum ayarlarına dönecek paniğe kapılmayın, bu noktada telefonunuzun kurulumunu yaparak Android N Beta sürümünü denemeye hemen başlayabilirsiniz.

General Mobile 4G Android N sürümünden Marshmallow’a geri dönmek için

https://www.google.com/android/beta linkine tıklayarak, gelen sayfada "Unenroll Device" seçeneğini kulanarak kaydınızı iptal edebilirsiniz.Daha sonra telefonunuza Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi bildirimi geliyor. Bu noktadan sonra kurulumu yapabilirsiniz. Bildirim gelmemesi durumunda "Menü ­ Ayarlar ­Telefon hakkında ­Sistem güncellemeleri" ​bölümüne girip güncelleme geldiğinde yükleyebilirsiniz.

Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey