Adil Kullanım Kotası Geri Geliyor, Cep Telefonlarına %50 Zam Geliyor! - Teknoloji Haberleri #33

Teknoloji haberlerinin 33. bölümünde birbirinden önemli gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

Teknoloji haberlerinin bu haftaki bölümünde birbirinden önemli gelişmeleri sizlere aktarıyoruz.

BTK, artık müstehcen içerik barındıran siteleri engelleyemeyecek. Önceden verilen erişim yasağı kararları ise çok yakında kalkacak. Erzurum’da yerli Nano-Keratin üretildi. Toplu taşımayı tek karta düşürecek Türkiye kartın deneme testleri başladı. Bu hafta Ekşi Sözlüğün 40 Milyon TL’ye Demirören Holding’e satıldığı iddiası ortaya atıldı ancak hala net bir açıklama gelmedi.

PTT drone ile taşımacılığa bu yıl içerisinde başlayacağını duyurdu. THY yarı zamanlı çalışacak öğrenciler aradığının duyurusunu yaptı ve üniversitelerin 3. sınıf öğrencilerinin başvurularını beklediklerini açıkladı. Samsung Android tarayıcısı 1 milyar indirme rakamını geçti. AirPods 2, AirPower ve Yeni iPad modelleri 29 Mart’ta satışa çıkabilir.

6 Milyon TL’lik piyango kazanan Karayip bölgesindeki adam ödülü almaya çığlık maskesiyle geldi. Tanzim meyve sebze satışları internet üzerine taşındı. Xiaomi Mi 9’un tanıtım tarihi 20 şubat olarak açıklandı. Ford, şerit takip sistemini yataklara uyarlayarak akıllı yatak geliştirdi. 

Tüketici koruma derneği başkanı Aziz Koçal sosyal medya üzerindeki sahte çekilişler hakkında uyarılarda bulundu. Yerli Facebook Community Abroad, 700 bin kullanıcıya ulaştı. Cep telefonlarındaki ÖTV oranı %50’ye çıkarılıyor. Kotalı internet geliyor, çok yakında internet paketleri kotalı olacak ve kotayı geçen kullanıcıların interneti kesilecek. 

Fenomenleri ilgilendiren vergi yasası yürürlüğe girdi, bundan böyle internet reklamlarından kademeli olarak vergi alınacak. 

iPhone'a Müthiş İndirim, İnternet Bedava Oluyor! - Teknoloji Haberleri #31
Tamindir TV

iPhone'a Müthiş İndirim, İnternet Bedava Oluyor! - Teknoloji Haberleri #31

Haftalık teknoloji haberlerimizin bu bölümünde birbirinden güzel ve bilgilendirici haberleri sizlere aktarıyoruz.  Huawei’nin Samsung ile verdiği birincilik yarışı tam gaz devam ediyor, Huawei yetkilileri 2019 yılında bu başarının gerçek olacağını açıkladı.

iPhone XS İnceleme - Çöp Gibi Telefon (Vol.2)
İnceleme

iPhone XS İnceleme - Çöp Gibi Telefon (Vol.2)

iPhone XS inceleme videosunda telefonun fiyatı, performansı, kameraları ve çok daha fazlasına yakından değiniyoruz. Detaylar videomuzda.

Huawei Mate 20 Pro İnceleme
İnceleme

Huawei Mate 20 Pro İnceleme

Huawei Mate 20 Pro inceleme videosunda telefonun kamerası, ekranı ve diğer tüm detaylarını sizlere aktarıyoruz. Bu videoda Mate 20 Pro'yu Galaxy Note 9 ve iPhone XS Max ile de karşılaştırıyor sizlere sonuçları aktarıyoruz.

YORUMLAR