Android Uygulamalarının Bildirim Göndermesi Nasıl Engellenir?

Gereksiz bildirimler dikkatinizi dağıtmasın! Uygulama bazlı bildirim engelleme işleminin nasıl yapılacağını izah etmeye çalıştık.

Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızda uygulamalar ekranımızın üst kısmına minik bir ekran açarak bildirim gönderebilmektedir. Bildirimler, sık kullandığımız uygulamalar için önemli bir kolaylık sağlasa da gereksiz yere sürekli bildirim gönderen uygumalamalar dikkatimizi dağıtarak ve sürekli telefonumuzu kontrol etmemize neden olmakta, yaşam kalitemizi düşürmektedir.

Telefonumuzda yüklü olan tüm uygulamaları tek bir ekranda görüp bildirim almak istemediğimiz uygulamaların bildirim gönderme özelliğini kapatmamız mümkündür.

Ayarlar > Bildirimler yolunu izleyerek yapabildiğimiz bu işlemin detaylarını videomuzda bulabilirsiniz.

Sistem: Android 5.0

Cihaz: Neffos C5 Max

TP-Link Neffos X1 ve X1 Max Nihayet Türkiye'de!
MOBİL

TP-Link Neffos X1 ve X1 Max Nihayet Türkiye'de!

TP-Link, Neffos akıllı telefonların yeni serisi olan X1’i nihayet Türkiye'de satışa sunuyor.

Android Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir?
MOBİL

Android Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir?

Android telefon ve tablet kullanıcılarının günlük yaşantılarında şüphesiz en çok duyduğu seslerden bir tanesi de bildirim sesidir.

Twitter'ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
NASIL YAPILIR

Twitter'ın DM Bildirim Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Milyonlarca insanın her gün sıklıkla kullandığı Twitter diğer sosyal platformlara kıyasla her mesaj geldiğinde DM bildirimi vermiyor. Bu nedenle arkadaşlarınızın mesajlarına anlık olarak cevap vermek istiyorsanız DM bildirimlerini aktif etmeniz gerekiyor.

YORUMLAR